Home      Administration
  Hockey, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Totino-Grace High School        (17-7-0)
red.gif
white.gif


Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Lachlan Kaiser G 11
2 Howie Moore D 9
3 Adam Johnson C 11
6 Jack Bonfe C 12
7 Sam Thelen W 10
9 Patrick Finley F 11
10 Ben Palmer W 12
11 Nick Sticha D 12
12 Luke Delzer W 10
14 Jake Wacek D 12
15 Caleb Meehan C 12
16 Steven Hand W 12
17 Colin Neilsen D 12
18 Gavin Jeppsen W 12
20 Jack Gray C 11
22 Simon Belanco D 12
23 Kyle Heffron W 11
24 Luke Rooker W 10
27 Stephen Golden D 10
30 John Howe G 12
Schedule
11/28/2018Maple Grove 1 - 5 L
11/30/2018East Grand Forks 2 - 7 L
12/1/2018Anoka 3 - 2 W
12/6/2018Elk River/Zimmerman5 - 4 W
12/8/2018Coon Rapids 7 - 1 W
12/13/2018AC Wings4 - 2 W
12/15/2018Champlin Park 5 - 2 W
12/20/2018Osseo H.S.5 - 1 W
12/22/2018Hermantown 1 - 4 L
12/29/2018Minnehaha Academy7 - 0 W
12/31/2018Holy Angels6 - 0 W
1/1/2019University School of Milwaukee3 - 5 L
1/5/2019Spring Lake Park 7 - 2 W
1/10/2019Spring Lake Park 7 - 1 W
1/12/2019Coon Rapids 4 - 0 W
1/17/2019Robbinsdale Armstrong Invite7 - 4 W
1/19/2019Champlin Park 1 - 4 L
1/22/2019Mahtomedi 5 - 1 W
1/24/2019Osseo H.S.7 - 4 W
1/31/2019Spring Lake Park 7 - 2 W
2/2/2019Spring Lake Park 7 - 3 W
2/9/2019Andover 0 - 4 L
2/14/2019Centennial 2 - 5 L
2/16/2019Breck School5 - 1 W
2/26/2019St. Paul Academy and Summit School4 - 2 W
3/1/2019Mahtomedi 0 - 5 L

Full Schedule
Head Coach:
Adam Sharratt/Tim Parkos
adam.sharratt@totinograce.org
320-266-3093
Assistant Coach:
Erik Williams
Nick Battis
Student Manager:
Ellen Wareham, Killeen Wareham
Jack Ebensteiner, Evan Spevacek, Eric Rataczak

State Tournament
March 7-9, 2019
Xcel Energy Center & Mariucci Arena
  •  
  • Brackets

    Section 4A Tournament
    Feb 18, 2020 Pig
    Tail (Aldrich & Roseville)
    Feb 20 & 21, 2020
    Quarters (Aldrich)
    Feb 25, 2020 Semi-Finals
    (Roseville)
    Feb, 28, 2020 Final
    (Roseville)
    Aldrich Arena (Pig Tails and Quarter-finals)
    Roseville Arena (Semi-finals & Final)
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Andover 15-1-1
    Blaine 13-1-1
    Maple Grove 13-3-0
    Champlin Park 12-4-0
    Totino-Grace 11-4-0
    AC Wings 8-9-0
    Elk River/Zimmerman 7-8-1
    Centennial 7-11-0
    Anoka 1-8-1
    Coon Rapids 0-0-0
    Osseo H.S. 0-3-0
    Spring Lake Park 0-4-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499