Home      Administration
  Wrestling   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Tracy-Milroy-Balaton\Westbrook-Walnut-Grove        (19-3-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Tracy-Milroy-Balaton High School, Westbrook-Walnut Grove High School, Liberty Home School,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
106 Carlson, Linkoln 9
106 Carter, Devin 7
106 Schuh, Alexander 7
106 Struchen, Gage 7
106 Swanson, Zachary 7
106 Trottier, Taylor 7
106 Viessman, Maddox 9
113 Crumrine, Kalvin 7
113 Horner, Ayden 9
113 Meyer, Jacob 7
113 Squires, Ashton 7
126 Kontz, Nathanial 7
126 Ramirez, Chayse 9
132 Johnson, Caden 9
132 Koenig, Zebedee 10
132 Ortiz, Noah 9
132 VanDam, Derek 12
138 Petersen, Blaine 11
145 Otto, Sawyer 11
145 Williams, Julius 9
160 Holt-Mota, Joseph 7
160 Martinez, Eathan 7
170 Eisfeld, Trevor 11
170 Willhite, Travis 8
113 Torgeson, Jayden 10
120 Ellingson, Levi 11
126 Ellingson, Dereck 12
126 Perez, Luis 12
132 Vandendriessche, Tyler 12
138 Hamilton, Alex 12
145 Axford, Anthony 12
152 Byrne, Jake 12
152 Krick, Gabe 10
152 Schwartz, Sawyer 11
160 Axford, Austin 12
170 Paplow, Jace 11
285 Bauer, Sam 12
Schedule
12/4/2018Redwood-River Valley54 - 17 W
12/6/2018Saint James Area59 - 3 W
12/6/2018Canby 44 - 24 W
12/11/2018Adrian Area60 - 17 W
12/11/2018Pipestone Area 57 - 15 W
12/13/2018Windom/Mountain Lake Cobras43 - 23 W
12/13/2018Wabasso / Red Rock Central44 - 24 W
12/20/2018Sauk Centre-Melrose73 - 6 W
12/20/2018Atwater-Cosmos-Grove City H.S.35 - 26 W
12/20/2018LPGE-Browerville Wolves15 - 39 L
12/21/2018Redwood-River Valley0 - 0
12/22/2018Redwood-River Valley0 - 0
12/28/2018Benson 0 - 0
1/5/2019Estherville Lincoln Central70 - 3 W
1/5/2019Sioux Center75 - 12 W
1/5/2019Sioux Central69 - 12 W
1/5/2019Sheldon- South O'Brien57 - 18 W
1/8/2019Minneota 49 - 12 W
1/11/2019United North Central Warriors51 - 12 W
1/11/2019Pierz 29 - 34 L
1/11/2019Thief River Falls31 - 38 L
1/12/2019Badger/GB-MR34 - 31 W
1/12/2019Cambridge-Isanti 49 - 15 W
1/12/2019Ottertail Central Bulldogs48 - 15 W
1/17/2019Quad County44 - 27 W
1/19/2019New Ulm Area0 - 0
1/19/2019Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United0 - 0
1/19/2019Worthington 0 - 0
1/19/2019Fairmont/Martin County West0 - 0
1/24/2019Fulda/Murray Cty Central0 - 0
1/24/2019Madelia/Truman/Martin Luther Jayhawks0 - 0
1/24/2019Luverne 0 - 0
1/31/2019Jackson County Central 0 - 0
2/5/2019Hutchinson H.S.0 - 0
2/5/2019Marshall Tigers0 - 0
2/7/2019B O L D 0 - 0
2/7/2019New London-Spicer 0 - 0
2/7/2019Eden Valley-Watkins 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Karl Campbell
campbellk@tracy.k12.mn.us
507-829-8924
Assistant Coach:
Billy Dean, Rick Johnson
Cody Arnold, Andy Nelson, and John Carlson
Student Manager:
Audrey Johnson
Hannah Johnson

State Tournament
February 28 - March 2, 2019
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 3A Tournament
    Feb 22 & 23, 2019
    (IND)
    Windom

    Camden Standings
    Quad County 0-0-0
    Canby 0-0-0
    Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. 0-0-0
    Tracy-Milroy-Balaton\Westbrook-Walnut-Grove 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499