Home      Administration
  Track and Field, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Two Harbors High School        (0-0-1)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Amanda Haveri 8
0 Anna Johnson 8
0 Annabell Whelan 10
0 Aspen Huddleston 8
0 Autumn Smith 8
0 Brianna Hiukka 12
0 Brooklyn Smith 11
0 Calista Bergerson 11
0 Calli Wright 10
0 Cassie Prince 12
0 Cedar Gordon 9
0 Chloe Hietala 10
0 Claire Sweatt 9
0 Elise Poe-Johnson 10
0 Grace Swanson 7
0 Hailey Amesbury 7
0 Isabel Schottenbauer 9
0 Jenna Marks 7
0 Jessica Adamski 8
0 Jessie Van Kekerix 8
0 Karly Holm 7
0 Katarina Hanson 12
0 Kate Walsberg 10
0 Kaylee Overby 10
0 Lamar Gordon 7
0 Laura Erickson 10
0 Lilka Mojkowski 11
0 Makenna Coan 11
0 Maple Williams 8
0 Mar Martinez Gabas 11
0 Mary Libby 10
0 Meagan Bergerson 8
0 Mie Volmer 12
0 Mya Poe-Johnson 7
0 Paige Haugan 8
0 Rheo Johnson 10
0 Rosie Cruikshank 9
0 Sami Szendrey 11
0 Sidni Hendren 9
0 Sydney Cox 10
0 Sydney Haugan 10
0 Taylor Peppenger 11
0 Tricia Osbakken 10
0 Viviane Mickelson 10
Schedule
3/24/2018Polar League Indoor0 - 0
4/10/2018Esko 0 - 0
4/12/2018Superior Sr. High0 - 0
4/20/2018Saints Invite0 - 0
4/20/2018St. Francis 0 - 0
4/24/2018Two Harbors Invite0 - 0
4/24/2018Mesabi East 0 - 0
4/24/2018South Ridge/Cherry/N. Woods/Northeast Range0 - 0
4/24/2018Cook County 0 - 0
4/24/2018Floodwood 0 - 0
4/24/2018McGregor 0 - 0
4/24/2018Silver Bay (Wm. Kelley) 0 - 0
4/24/2018Cromwell-Wright 0 - 0
4/24/2018Wrenshall 0 - 0
4/24/2018Moose Lake/Willow River0 - 0
4/24/2018Barnum 0 - 0
4/24/2018Ely 0 - 0
4/27/2018Duluth East Invite0 - 0
4/27/2018Duluth East 0 - 0
5/1/2018Two Harbors Invite0 - 0
5/1/2018South Ridge/Cherry/N. Woods/Northeast Range0 - 0
5/1/2018Crosby-Ironton 0 - 0
5/1/2018Virginia 0 - 0
5/1/2018Cook County 0 - 0
5/1/2018McGregor 0 - 0
5/1/2018Silver Bay (Wm. Kelley) 0 - 0
5/1/2018Carlton 0 - 0
5/1/2018Lakeview Christian Academy0 - 0
5/1/2018Mountain Iron-Buhl 0 - 0 T
(V)
5/1/2018Esko 0 - 0
5/5/2018Esko Showcase0 - 0
5/5/2018Esko 0 - 0
5/8/2018True Team Sections0 - 0
5/8/2018Crosby-Ironton 0 - 0
5/9/2018Polar League JV Championships0 - 0
5/11/2018Matt Kero Memorial Invitational0 - 0
5/16/2018Polar League Champ.0 - 0
5/16/2018South Ridge/Cherry/N. Woods/Northeast Range0 - 0
5/23/2018Sub-Section0 - 0
5/31/2018Section 7A0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Ryan McIntyre
rmcintyre4@hotmail.com
(218)830-0107
Assistant Coach:
Dan Hebl, Luke Claflin, Kelsie Carlson, Jim Anderson, Corey Hulst, Sara Schield
Dan Thewis (7th/8th grade), Annie Anfinson (7th/8th grade)
Student Manager:
Audrey Hanson, Madison Reinarz, Jillian Hooper
Jessica Peer (7th/8th grade)

State Tournament
June 8-9, 2018
Hamline University, St. Paul
  •  
  • Brackets

    Section 7A Tournament
    Sub-Section May 23 &
    Section on May
    31, 2018
    Sub-Sections at Esko/Hibbing and Section at UMD

    Polar Standings
    South Ridge/Cherry/N. Woods/Northeast Range 0-0-0
    Barnum 0-0-0
    Carlton 0-0-0
    Cromwell-Wright 0-0-0
    Esko 0-0-0
    Floodwood 0-0-0
    Moose Lake/Willow River 0-0-0
    Silver Bay (Wm. Kelley) 0-0-0
    Two Harbors 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499