Home      Administration
  Track and Field, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Waconia High School        (0-0-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Aleckson, Sawyer 12
0 Allyn, Felix 10
0 Almjeld, Michael 10
0 Anderson, Ryne 10
0 Atkinson, Aiden 9
0 Bachman, Trystan 12
0 Behrens, Connor 10
0 Behrens, Mason 7
0 Bonick, Caleb 11
0 Borland, Bryce 12
0 Bortz, Michael 10
0 Brown, Ethan 12
0 Bryant, Jacob 11
0 Burroughs, James 12
0 Burroughs, Will 12
0 Campbell, Evan 11
0 Capistrant-Kinney, Trygve 12
0 Cedersund, Noah 10
0 Charbonneau, Jacob 9
0 Christians, Ben 10
0 Dock, Carson 12
0 Dock, Carben 7
0 Dohm, Kyle 12
0 Doty, Jackson 11
0 Dustin, Parker 10
0 Ebent, Alex 11
0 Ferrin, Max 10
0 Fitzsimonds, Bram 10
0 Gesinger, Sam 9
0 Gilmer, William 10
0 Gonzelez, Ian 12
0 Groneveld, Eric 11
0 Hagan, Keldon 10
0 Hedberg, Cole 10
0 Hennen, Connor 10
0 Henriksen, Reis 12
0 Hobbs, Andrew 9
0 Holmberg, Sebastian 12
0 Inman, Jakeb 10
0 Iverson, Grant 10
0 Johnson, Sean 10
0 Kappel, Max 11
0 Karlson, Brenden 12
0 Keegan, Brayden 9
0 Kienholz, Carter 11
0 Kuerschner, Alexander 12
0 Kuhn, Nathan 11
0 Langer, Nathan 9
0 Leen, Braxtyn 11
0 Machtemes, Mason 9
0 Makela, Ethan 12
0 Marrs, Clayton 10
0 McCarthy, Kieran 12
0 McDonough, Kal 12
0 Medina, Ciro 10
0 Monskey, Max 9
0 Pfeilsticker, Jackson 12
0 Price, David 10
0 Radke, Nolan 12
0 Razidlo, Simon 12
0 Reighard, Travis 9
0 Rhode, Jake 10
0 Richardson, Bobby 12
0 Riley, Alexander 8
0 Riley, Jacob 11
0 Rodriguez, Sam 10
0 Roehl, Carson 10
0 Rolf, Derrek 12
0 Rud, Mark 9
0 Ryskoski, Madison 12
0 Ryskoski, Morgan 11
0 Sazama, Tony 11
0 Schwab, Addison 10
0 Strong, Aiden 10
0 Thurk, Anthony 10
0 Vettel, Anthony 10
0 Wambeke, Drake 9
0 Weber, Joshua 10
0 Westby, Kai 11
0 Wightman, Gavin 12
0 Zheng, Eric 10
Schedule
4/16/2019Dassel-Cokato 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Tom McDonald
tmcdonald@isd110.org
952-442-0650
Assistant Coach:
Kevin Micklo
Lauren Rothschiller
Nick Hackman

State Tournament
June 7-8, 2019
Hamline University, St. Paul
  •  
  • Brackets

    Section 2AA Tournament
    May 29, 2019 3PM
    May 31, 2019 10AM
    Gustavus
    Gustavus

    Wright County Standings
    Hutchinson 0-0-0
    Litchfield 0-0-0
    Mound Westonka 0-0-0
    Orono 0-0-0
    Watertown-Mayer 0-0-0
    Glencoe-Silver Lake 0-0-0
    Rockford 0-0-0
    Delano 0-0-0
    New London-Spicer 0-0-0
    Waconia 0-0-0
    Dassel-Cokato 0-0-0
    Holy Family Catholic 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499