Home      Administration
  Volleyball, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Win-E-Mac High School        (9-15-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
2 Lauren Strom OH 12
3 Kylie Stuhaug S 12
4 Tyra Wilson RH 12
5 Hannah Smeby MH 11
6 Maci Hamre S 12
7 Katlyn Vesledahl RH 7
8 Kylee Brekke OH 11
9 Elliana Lindberg OH 10
10 Lindsey Espeseth MH 10
11 Rylee Haugen DS 10
12 Mia Thompson S 9
13 Sydney Tadman OH 12
14 Jaycee Knutson RH 10
15 Carlie Sander LI 10
Schedule
8/29/2017Clearbrook-Gonvick 21-25,25-14,17-25,25-13,19-9 W
8/31/2017Stephen-Argyle Central 25-13, 25-11, 25-9 L
9/5/2017Red Lake County Central21-25,25-22,21-25,22-25 W
9/7/2017Ada-Borup/Norman County West(3-0) 25-10, 25-17, 25-17 L
9/9/2017Ada-Borup Tourney
9/9/2017Red Lake County Central28-18, 25-14 W
9/9/2017Roseau 2-0 L
9/9/2017Badger/GB-MR25-20, 21-25, 15-11 L
9/9/2017Ada-Borup/Norman County West(2-0) 25-15, 25-19 L
9/14/2017Mahnomen 0-3 (22-25, 18-25, 13-25) W
9/19/2017Bagley 0-3 W
9/21/2017Lake Park-Audubon3-2 L
9/28/2017Climax/Fisher22-25, 25-27, 29-27, 25-11, 15-10 W
9/30/2017Barnesville
9/30/2017Barnesville 2-0 L
9/30/2017Battle Lake 2-0 L
9/30/2017Crookston 21-18, 21-19 W
9/30/2017Wahpeton25-19, 21-25, 16-18 L
10/2/2017Thief River Falls 25-21, 31-29, 21-25, 16-25, 15-12 W
10/3/2017Fertile-Beltrami 21-25, 9-25, 10-25 L
10/5/2017NCE/UH Titans3-1 L
10/10/2017Fosston 25-23, 25-17, 25-17 L
10/12/2017Park Christian3-2 L
10/17/2017Waubun 25-9, 24-26, 25-22, 25-21 W
10/20/2017Moorhead Tourney
10/20/2017Spring Lake Park 14-25, 13-25 L
10/20/2017Willmar 25-8, 25-21 L
10/21/2017Moorhead Tourney
10/30/2017Lake of the Woods H.S.3-2 L

Full Schedule
Head Coach:
Tanya Hamre
tjhamre@hotmail.com
218 563 2900
Assistant Coach:
Ashley Schow
Student Manager:
Katelyn Sandeen
Kendra Thompson

State Tournament
November 9-11, 2017
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 8A Tournament
    Seed Date: 10/17/18
    Mon., Oct. 22, 2018
    Thur., Oct. 25, 2018
    Fri., Oct. 26, 2018
    Tues., Oct. 30, 2018
    Friday, Nov. 2, 2018
    Last Play Date:11-3-18

    PT - High Seed
    Play-in - High Seed
    QF - BSU/NCTC
    SF - Bagley H.S.
    F - UMC
  •  
  • Brackets

    Pine To Prairie Standings
    Fosston 9-0-0
    Fertile-Beltrami 9-1-0
    Ada-Borup/Norman County West 8-2-0
    Park Christian 7-3-0
    NCE/UH Titans 6-4-0
    Lake Park-Audubon 2-2-0
    Win-E-Mac 2-5-0
    Mahnomen 2-8-0
    Ada-Borup/Norman County West 0-0-0
    Climax/Fisher 0-0-0
    Waubun 0-0-0
    Bagley 0-8-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499