Home      Administration
  Volleyball, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Blackduck High School        
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Kirsten Theisen RH 12
2 Selena Murray MH 11
3 Sydnee Stroeing RH 12
4 Alexa Sparby MH 10
5 Tori Bird S 12
6 Jada Landis OH 11
9 Kialee Brands S 12
11 Gracie Arhart OH 12
12 Kes Eggert OH 10
15 Sierra Sundvall S 9
16 Zoey Mills MH 11
17 Hannah Reiplinger RH 10
19 Kennedi Leino LI 10
20 Kaylee Thomas OH 10
Schedule
8/23/2018Clearbrook-Gonvick 25-1725-915-2520-2514-16 W
8/28/2018Bigfork 25-16;25-16;25-23 L
9/4/2018Mahnomen/Waubun Thunderbirds23-25, 25-20, 23-25, 25-19, 15-8 L
9/6/2018Laporte H. S.
9/6/2018Laporte
9/10/2018Red Lake County Central25-15, 25-16, 25-12 L
9/11/2018Bagley 3-1 L
9/13/2018Walker-Hackensack-Akeley H.S.25-21, 25-20, 25-12 L
9/18/2018Northome/Kelliher L
9/20/2018Nevis 3-0. 25-12, 25-11, 25-3 L
9/22/2018Walker Tournament
9/22/2018NCE/UH Titans25-16 25-12 L
9/22/2018Isle 25-18, 25-21 L
9/22/2018Nashwauk-Keewatin 25-15, 18-25, 14-16 W
9/25/2018Northland 15-25, 26-28, 7-25 W
9/25/2018Northland H.S.
10/2/2018Red Lake 25-21, 21-25, 25-19, 25-13 W
10/6/2018Bigfork Volleyball Tournament
10/6/2018Nashwauk-Keewatin 25-20, 25-22 L
10/6/2018Northland 12-25, 25-27 W
10/9/2018Cass Lake-Bena 2-3 W
10/11/2018Pine River-Backus 25-8, 25-7, 25-12 L
10/13/2018Frostbite Invitational Tournament
10/13/2018Northern Freeze25-22, 26-24 L
10/13/2018Fertile-Beltrami 2-0, 25-15, 25-16 L
10/13/2018Red Lake Falls 25-17, 25-22 L
10/16/2018Lake of the Woods H.S.25-22, 25-16, 25-12 L

Full Schedule
Head Coach:
Cherry Brands
cherry.brands@gmail.com
218-835-6934
Assistant Coach:
Donna Stroeing
Lora Mistic
Misty Frenzel

State Tournament
November 8-10, 2018
Xcel Energy Center
  •  
  • Brackets

    Section 8A Tournament
    Seed Date: 10/17/18
    Mon., Oct. 22, 2018
    Thur., Oct. 25, 2018
    Fri., Oct. 26, 2018
    Tues., Oct. 30, 2018
    Friday, Nov. 2, 2018
    Last Play Date:11-3-18

    PT - High Seed
    Play-in - High Seed
    QF - BSU/NCTC
    SF - Bagley H.S.
    F - UMC
  •  
  • Brackets

    Northwoods Standings
    Pine River-Backus 7-0-0
    Walker-Hackensack-Akeley H.S. 4-2-0
    Clearbrook-Gonvick 2-2-0
    Nevis 1-1-0
    Cass Lake-Bena 1-3-0
    Northome/Kelliher 1-6-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2018 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499