Home      Administration
  Basketball, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Holy Family Catholic High School        (21-5-1)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
11 Abbey Fink F 11
12 Grace Elander G 11
13 Allie Jansen F 11
15 Reagan Cizek G 9
20 Leigh Steiner* G 12
21 Grace Murphy F 12
22 Anna Vakulskas F 12
23 Nicole Bowlin G 9
24 Sophie Zay G 7
30 Grace Conroy* F 12
33 Lucy Hertel G 9
35 Julia Geurs* C 12
50 Katherine Wise C 10
Schedule
Albany -
11/23/2018Hill-Murray School43 - 45 L
11/24/2018DeLaSalle 49 - 61 L
11/27/2018Breck School75 - 21 W
11/29/2018Rockford 45 - 30 W
12/1/2018Providence Academy57 - 46 W
12/4/2018Watertown-Mayer 62 - 37 W
12/11/2018Blake School (The)67 - 27 W
12/14/2018Maranatha Christian Academy57 - 43 W
12/18/2018Annandale 59 - 52 W
12/21/2018Concordia Academy-Roseville78 - 59 W
12/27/2018Detroit Lakes 84 - 59 W
12/28/2018Glencoe-Silver Lake 66 - 39 W
1/4/2019Delano 69 - 33 W
1/8/2019Southwest Christian59 - 22 W
1/11/2019Hutchinson 57 - 58 L
1/18/2019New Prague 50 - 60 L
1/22/2019Orono 54 - 40 W
1/25/2019Waconia 67 - 58 W
2/1/2019Delano 64 - 31 W
2/5/2019Hutchinson 54 - 40 W
2/8/2019New Prague 61 - 48 W
2/12/2019Maple Lake 65 - 31 W
2/15/2019Orono 60 - 25 W
2/16/2019Minneapolis North Community H.S.73 - 41 W
2/21/2019Waconia 55 - 58 L
3/2/2019Southwest Christian56 - 39 W
(Sections)
3/5/2019Providence Academy53 - 44 W
(Sections)
3/15/2019Proctor 47 - 33 W
(State Consolation Championship)

Full Schedule
Head Coach:
Adrian Turner
HFaturner@gmail.com
Assistant Coach:
Aaron Turner
Tromesa May

State Tournament
March 13-16, 2019
Williams Arena, Maturi Pavilion & Concordia
  •  
  • Brackets

    Section 5AA Tournament
    Feb. 24, 27, 29, Mar. 4,
    2020
    Halenbeck Hall, SCSU 8 pm.
    March 6, 2020
  •  
  • Brackets

    Wright County Standings
    Annandale 12-2-0
    New London-Spicer 12-2-0
    Watertown-Mayer 8-6-0
    Holy Family Catholic 7-3-0
    Waconia 7-3-0
    Litchfield 6-6-0
    Glencoe-Silver Lake 6-8-0
    Mound Westonka 6-8-0
    Rockford 6-8-0
    New Prague 1-1-0
    Orono 0-1-0
    Hutchinson 0-2-0
    Delano 0-5-0
    Dassel-Cokato 0-14-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499