Home      Administration
  Track and Field, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Cannon Falls        
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Adam Korkowski 9
0 Adam Rapp 10
0 Alex Katterjohn 11
0 Austin King 6
0 Bowen Maki 7
0 Brian Thorburn 10
0 Brodie Hanson 12
0 Cannon Quade 8
0 Carter Ekstrom 10
0 Carter Zimmerman 9
0 Colton Huebsch 10
0 Colton Loeschke 9
0 Connor Loeschke 9
0 Connor Rapp 11
0 Dillen Anderson 10
0 Dominick Ohmann 10
0 Elijah Smalley 10
0 Ethan Anderson 10
0 Gabe Hepola 9
0 Habtu Rolfe 10
0 Jack Mech 6
0 Jack Meyers 6
0 Jack Niebur 11
0 Jake McAdam 10
0 Jed Isaacson 10
0 Jordan Mailhot 10
0 Kalahan Anderson 8
0 Kane Hanson 9
0 Kendric Banks 12
0 Luis Mendivil Lopez 10
0 Mackenzie Swanson 10
0 Mason Anderson-Rosebear 10
0 Mason Schafer 10
0 Matt kalal 10
0 Michael Carpenter 10
0 Michael Fimmen 9
0 Mitch Hoffman 9
0 Nate Harmsen 10
0 Nathan Van Zuilen 12
0 Nathaniel Garrett 10
0 Nick Engebretsen 11
0 Noah Salmonson 11
0 Richnigthder Laurie 10
0 Riley Eddy 12
0 RoarChristopher Felton 10
0 Ryan LInde 11
0 Sam Bahr 9
0 Tanner Schuttloffel 12
0 Thomas Sucher 12
0 Thorfin Lundell 9
0 Tysen Lind 6
0 Vincent Davisson 12
0 Will Tipton 10
0 Wyatt Klavon 10
0 Xander Weinreich 11
Schedule
4/13/2019Carlton 0 - 0
4/13/2019Bloomington Jefferson 0 - 0
4/16/2019Medford 0 - 0
4/23/2019Trinity School at River Ridge0 - 0
4/23/2019New Life Academy of Woodbury0 - 0
4/23/2019Twin Cities Academy/ Great River Tigers0 - 0
4/27/2019Pine Island 0 - 0
5/2/2019Lake City 0 - 0
5/2/2019Lake City 0 - 0
5/2/2019Lake City 0 - 0
5/2/2019Lake City 0 - 0
5/11/2019Triton 0 - 0
5/17/2019Triton 0 - 0
5/17/2019Kasson-Mantorville 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Ben Schopp
schopp.ben@cf.k12.mn.us
507-263-6800
Assistant Coach:
Melissa Huseth

State Tournament
June 7-8, 2019
Hamline University, St. Paul
  •  
  • Brackets

    Section 1A Tournament
    Sub 1: May 21
    Sub 2: May 21
    Sub 3: May 20
    Sub 4: May 19
    Section: May 26, 28,
    2020
    Sub 1 - Caledonia
    Sub 2 - Stewartville
    Sub 3 - TBD
    Sub 4 - Byron
    Section - Cotter
  •  
  • Brackets

    Hiawatha Valley Standings
    Pine Island 0-0-0
    Stewartville 0-0-0
    Lake City 0-0-0
    Rochester Lourdes 0-0-0
    Byron 0-0-0
    Kenyon-Wanamingo 0-0-0
    Kasson-Mantorville 0-0-0
    Zumbrota-Mazeppa 0-0-0
    Triton 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499