Home      Administration
Skinfold Technicians
Wrestling Skinfold Technician List

Please help the MSHSL keep this list current.  Contact Susi Hollenbeck, at the League office, shollenbeck@mshsl.org with corrections.  Thank you.




First Name Last Name City Phone Email
 Jason  Becker    507-625-3437  
 Mike  Bogenreif, ATC    701-899-1108  
 Kelly  Burns, MS, ATC, ATR    701-238-2604  
 Jeff  Henry    507-534-6504  
 Stephanie  Lundquist    507-345-3837  
 Dave  Matzoll, ATC    763-571-9116 x242  
 Alli  Bui, ATC    651-442-9648  abui@selecttherapymn.com
 Kay  Christopherson, ATC      kchristopherson@fl-hs.org
 Jessica  Groff      
 Mary  Helfer, MS, ATC    720-675-3012  mhelfer@osipt.com
 Kelley  Holmes, MS      
 Chris  Hormuth    612-682-8817  
 Becky  Huberty, ATC      Rhuberty@fl-hs.org
 Matthew  Jahnke, D.C.      
 Kalli  Johnson, ATC    507-261-1716  clark.kalli313@gmail.com
 Tom  Konrardy, PT      
 Jason  Lentz, ATC      
 Randy  Martin      
 Kara  Mason, MS      
 Steve  Milkovich, MS      
 Kyle  Miller, MS      
 Tom  Mullin, MD      tmullin@fl-hs.org
 Hannah  Plenge, ATC, ATR      
 Mackenzie  Reed, ATC, ATR      
 Emily  Richardson, ATC      erichardson@fl-hs.org
 Nicholas  Schmitz, ATC      Nschmitz@fl-hs.org
 Lisa  Stobierski, ATC      lstobierski@fl-hs.org
 Abby  Turbes, ATC      
 Jeffrey  Vossen    763-684-3880  
 Nate  Waibel, MD      
 Gwyn  Walter      gwynwalter@yahoo.com
 Emily  Willaert, MS      
 Megan  Williams      williamm7@csp.edu
 Chelsea  Zajac      
 Roger  Anderson  Accent of Health  612-933-8190  
 James  Harris  Aitkin HS, c/o Dan Sifter  218-927-2115 x108  
 Dan  Anderson  Albany  320-845-7731  
 Wayne  Busch  Albert Lea    
 Mark  Ciota  Albert Lea Schools  507-377-4786  
 Robert J.  Rowe  Albert Lea Schools  507-373-4256  
 Lynn  Scheevel  Albert Lea Schools  507-377-5900  
 Jana  Jordan  Albertville  763-684-3899  
 Wayne  Hartmann  Alden-Conger  507-874-3240  
 Ethan  Meyer, MATrg, ATC  Alexandria  320-335-6078  
 Amy  Poepping, ATC  Alexandria  320-335-6078  
 Matt  Raml, ATC  Alexandria  320-335-6078  
 Scott  Scholl, ATC  Alexandria  320-335-6078  
 Danielle  Zweig, ATC  Alexandria  320-335-6078  
 Joseph  Burns, MS Ed., ATC  Alexandria / Melrose Area  320-335-6078  
 Mike  Doyle  Alexandria HS  320-762-1144  
 Paul  Westerberg  Alexandria HS  320-762-1144  
 Jill  Johnson  Amery, WI  715-268-8000  
 Carissa  Fleek  Andover    cfleek1@fairview.org
 Keith  Uzpen, ATC  Andover HS  763-506-8409  
 Bruce  Bartels  Annandale  320-274-3447  bartels@speacstar.net
 Rick  Rignell  Anoka  612-506-6417  
 Kurk A.  Werk  Anoka  763-576-6966  
 Patrick  Ahern  Apple Valley  651-552-0821  
 Aubrey  Dudley  Apple Valley    aubreydudley@tcomn.com
 Mairead  Griffin  Apple Valley    maireadgriffin@tcomn.com
 Andrew  Mccluskey  Apple Valley  952-953-0821  andrew.mccluskey@district196.org
 Annie  Rowan  Apple Valley    annrowan@tcomn.com
 Jeannette  Breimhorst  Apple Valley Area  952-431-8713  
 Marghee  Maupin  Arlington  651-228-2436  
 Dan  Amborn  Augustana College  605-336-4312  
 Richard W.  Armstrong  Augustana College  605-336-4312  
 Sherry  Barkley, RN, MS  Augustana College  605-332-1318  
 Cliff  Heglund  Augustana College  605-336-4312  
 Thomas  Higgins  Augustana College  605-336-4312  
 Dick  Saxlund  Augustana College  605-336-4312  
 Dennis  Stoterau  Augustana College  605-336-4312  
 Penny  Bennett  Austin  507-434-1409  
 Kris  Dutton  Austin  507-434-1987  dutton.kris@mayo.edu
 Isaac J.  Schaan, P.T., C.S.C.S.  Austin  507-434-1242  schaan.isaac@mayo.edu
 Richard J.  Schindler  Austin, Adams HS  Fax507-582-3681  
 Rob  Holt  Avon  320-356-9865  
 Jason  Lahr  Avon  320-255-2373  
 Jim  Shlimovitz  Baraboo, WI  608-356-1478  
 Ronald M.  Johnson  Barnesville  218-354-2111  
 Tessa  Martin, MS, ATC  Barnesville HS    
 Meagan  Christenson, ATC  Barrett  320-762-6170  
 Tom  Stephens  Barron, WI  715-537-9905  
 Scott  Brake  Becker  320-743-3960  
 Bradley  Novak  Becker  763-261-4533  bnovak@becker.k12.mn.us
 Charles  Marks  Belgrade-Brooten-Elrosa  320-254-3575  cmarks@bbe.k-12.mn
 Doug  Tanner  Belgrade-Brooten-Elrosa  320-346-2724  
 Stacy  Chapulsky  Belle Plaine HS  952-873-2412  
 Terry  Fuhrman  Belle Plaine HS  612-873-6609  
 Troy  Nelson  Bemidji HS  218-759-8785  
 Muriel  Gilman, PHD  Bemidji State Univ.  218-755-2740  
 Patrick  O'Leary  Benson  320-843-4477  
 Ateve  Ricard  Benson/MACCRay  320-843-2710  
 Heidi  Oyster  Bertha-Hewitt  218-924-4364  
 Robb  Oyster  Bertha-Hewitt  218-924-4364  
 Greg  Castellano  Bethel  651-462-3747  gwcast99@aol.com
 Bem  Brenna  Black River Falls, WI  715-284-1330  
 Daryl  Kehler  Blackduck  218-835-5310  
 Bob  Klug  Blackduck HS  218-835-5200  
 Chuck  Barta  Blaine  763-528-2992  
 Lana  Brown  Blaine  763-528-2992  
 Paul  Darda  Blaine  763-205-2210  paul.darda@avolso.k12.mn.us
 Lori  Glover  Blaine  763-852-6438  lglover1@fairview.org
 Tricia  Moen  Blaine  630-930-9631  tmoen1@fairview.org
 Lisa  Jenson  Blaine HS  763-783-0849  
 Kira  Camp  Bloomington  612-883-6782  
 Matt  Carlson, ATC  Bloomington    matthew.carlson@tria.com
 Ethan  Formo  Bloomington  952-681-5207  
 Jesse  Newell, LAT, ATC  Bloomington Kennedy HS  952-681-5207  jesse.newell@tria.com
 Chasten  Fenger, DC  Blue Earth Area  507-893-4412  drfenger@bevcomm.net
 Luke  Neville  Braham  605-228-0696  
 Jake  Shockman  Braham  320-396-4479  
 Mike  Boran  Brainerd  218-855-6518  
 Robert  Brakke  Brainerd  218-330-7222  bob.brakke@gmail.com
 Greg  Martodam, ATC  Breckenridge  218-530-0417  grmartodam@gmail.com
 Elisha  Morris  Breckenridge HS  218-643-2694  Elisha.Morris@sanfordhealth.org
 Jenna  Noland  Breckenridge HS  218-779-9391  
 Sean  Owens  Breckenridge HS  218-643-2694  
 Travis  Shock  Breckenridge HS  218-643-2694  
 Steven  Anderson  Brooklyn Center  612-561-2120 x236  
 Tyler  Kettelkamp  Brooklyn Park  763-569-7661  
 Dan  Miller  Brooklyn Park    dmille19@fairview.org
 Alison  Talley  Brooklyn Park  612-672-7109  
 Steve  Kiphuth  Buffalo HS  763-684-3893  steven.kiphuth@allina.com
 Steve  Wolff  Buffalo Lake-Hector HS  320-848-2233  
 Tyler  Hanson  Burnsville    thanson8@fairview.org
 David  Agerter  Byron HS  507-775-2301  
 Art  Volker  Cambridge  612-689-2462  
 Jason  Anderson, PT, DPT  Canby  507-223-7277 ext 259  
 Adam  Hoffmann, PT, DPT  Canby  507-223-7277 ext 225  
 Jared  Eilers  Canby HS  507-223-7283  
 Ken  Ebert  Cannon Falls/Goodhue  507-263-4328  
 Bryan  Sathre  Cass Lake-Bena HS  218-335-2203  
 Ryan  Moitor  Centennial/Lino Lakes  763-438-0255  rmolitor@centennialwrestling.org
 Katy  Borgerding  Champlin  763-493-3119  
 Michael  Iserman  Champlin  763-425-0523  
 Michael  McCouville  Champlin  763-670-6060  mikemc314@hotmail.com
 Bill  Schulte  Champlin  763-493-3119  
 Brenda  Volk  Champlin  763-493-3119  
 Brea  Zastawny  Champlin  763-493-3119  
 Angie  Szumowski  Champlin Park  763-506-7076  aszumow1@fairview.org
 Dawn  Wert  Champlin Park  763-506-7076  dawnwert@yahoo.com
 Mike  Beckman  Chaska  612-448-5077  
 Tracy  Shupe  Chaska  952-556-2656  
 Sara  Root  Chatfield  507-657-2455  
 Terry  Stoll  Chippewa Falls, WI  715-723-0210  
 David  Hinsch  Chisago Lakes  651-213-2471  
 Bryan  Jaquette, ATC, ATR  Chisago Lakes  651-213-2613  bryan.jaquette@scrmc.org
 Deanna  Nelson, Ph.D., ATC, ATR  Chisago Lakes  715-483-0498  deanna.nelson@scrmc.org
 Dave  Schmidt  Chisago Lakes  651-257-3534  
 Rosevelt  Smith  Cochrane, WI  507-454-5050  
 Paul  Court  Cold Spring  320-597-4853  courtp@rocori.k12.mn.us
 Kristina  Drill  Columbia Heights  612-672-7109  
 Tina  Hackley  Columbia Heights  612-839-0249  tinahackley27@gmail.com
 Jon  Moberg  Columbia Heights  763-528-4614  mobergj@colheights.k12.mn.us
 Nathan  Flanders  Como Park  651-293-8800 x1017  
 Emily  Bentow, ATC  Como Park HS    emily.bentow@tria.com
 Lindsay  Knight, ATC  Como Park HS    lindsay.p.knight@healthpartners.com
 David  Karpenski  Comstock, WI  715-822-4317  
 Jim  Diffley  Coon Rapids  763-213-4400  jdiffle1@fairview.org
 Karie  Francen  Coon Rapids  763-506-7114  
 Jeremy  Sheppard, ATC  Coon Rapids  612-998-9785  
 Bob  Adams  Coon Rapids HS  612-780-2778  
 Julie  Hansen  Coon Rapids, Lifetime Fitness  763-767-9000  
 Eric  Drake  Coon Rapids     draeri@bethel.edu
 Alyse  Randall, ATC  Cretin Derham Hall HS  612-518-5345  alyse.randall@allina.com
 John G.  Wahlstrom  Cretin-Derham Hall HS  651-698-0386  
 Lukas  Biermaier, DC, CCSP  Crookston HS  218-281-6311  biermaierchiropractic@gmail.com
 Mary  Zillmer  Crosby  218-546-6436  mnzillmer@charter.net
 Melissa  Kriske  Crosby-Ironton  218-546-5165  
 Jack  Wood  Crosby-Ironton  218-545-8800  
 Cindy  Schlafmann  DeLaSalle HS  952-806-5617  
 Julia  Carr  Detroit Lakes  218-590-1538  julia.carr@essentiahealth.org
 Sean  Degerstrom, ATC  Detroit Lakes  218-791-7535  sean.degerstrom@essentialhealth.org
 Kate  Ihle, ATC  Detroit Lakes  701-898-0668  katherine.ihle@essentialhealth.org
 Ned  Tervola  Detroit Lakes  218-847-4491 x2517  
 Thomas  Truedson, MS, ATC, CSCS, PES, CES  Detroit Lakes  218-847-4491 ext. 2517  Thomas.Truedson@SanfordHealth.org
 Thomas  Wilson  Detroit Lakes  218-847-0180  
 Shane  Winkenwader, AT  Dilworth-Glyndon-Felton HS  785-580-3163 (text only)  swinkenwader@yahoo.com
 Don  Bruenjes  Dilworth-Glyndon-Felton/Lake Park-Audubon/Perham  701-371-8865  
 Gary  Elzen  Dover-Eyota  507-545-2056  
 Jane  Foos  Durand, WI  715-233-7475  
 Emily  Anthony  Eagan  651-365-7637  
 Becky  Benson  Eagan    rebeccabenson@tcomn.com
 Diana  Bocklund  Eagan    dianabocklund@tcomn.com
 Kaitlyn  Jensen  Eagan HS  763-567-3459  kaitlynjensen2@tcomn.com
 Anita  Skinner  Eagle Valley  218-738-6442  
 Andy  Lancaster  Eagle Valley HS  218-738-6442, ext 206  
 Michael  Kruger, M.D.  East Grand Forks  701-739-1173  
 hayley  Seide  East Ridge HS  920-279-7111  hseide@therapypartners.com
 Hammerstein  Steve  East Ridge HS    
 Michelle  Aitchison  Eastern ND &Northwestern MN  701-746-8374  
 Jeanne  Brown  Eau Claire, WI  715-832-1400  
 Lynn  Reuss  Eau Claire, WI  715-832-1400  
 Denise  Theyerl  Eau Claire, WI  715-834-8100  
 David  Webster  Eau Claire, WI  715-838-6309  
 Joel  French  Eden Prairie  612-828-9573  
 Bri  Radtke  Eden Prairie  952-944-5314  
 Jayme  Sussner  Eden Prairie  612-332-2292  
 Rob  Johnson  Eden Prairie HS  612-827-9777  
 Robert  Gardner  Eden Valley  320-453-2260  
 Marisa  Brouse  Edina  952-946-9777  mbrouse@cadets.com
 Anne  Moore, M.D.  Edina  612-382-5588  
 Mike  Muffenbeir  Edina  952-944-5314  
 David  Rowley  Edina  952-944-2519  
 Abby  Weber  Edina  952-454-4570  
 Karina  Swanberg, ATC  Elk River  651-767-2749  
 Sara  Weiss  Elk River  763-274-1431  
 Joe  Belka  Elk River HS  612-241-3400 x2156  
 Mike  Cross  Elk River HS  763-241-3400 x2207  michael.cross@elkriver.k12.mn.us
 Liz  Dvorak  Elko  952-270-6899  lizdv@aol.com
 Bruce  Klutz  Fairmont HS  507-238-1256  
 Randy  Soma  Fairmont HS  507-238-4411  
 Jacob  Fish, ATC  Fargo, ND  701-261-4736  
 Shannon  Olson, ATC  Fargo, ND  701-866-5298  
 Pete  Seljevold  Fargo, ND  701-280-3226  
 Denise  Vetter, ATC  Fargo, ND  701-866-5298  
 Bryan  Voracek  Faribault  507-332-4790  
 Dave  Wieber  Faribault  507-333-69124  dwieber@faribault.k12.mn.us
 Steve  Thompson  Faribault Middle School  507-332-2490  
 Scott  Meier  Farmington  651-460-4197  
 Charlie  Munz  Farmington  651-460-4531  
 Jennifer  Schneider  Farmington HS  651-460-6863  
 Ken  Heidorn  Fergus Falls  218-736-3871  
 Joel  Foss  Foley  320-968-6624  
 Lyla  Freudenberg  Foley  320-968-8573  
 John  Beiman  Forest Lake  651-464-2800  
 Valerie  Happala  Forest Lake    
 Joel  Olson  Forest Lake  651-982-8411  
 Lee  Potrarz  Forest Lake  651-982-0090  
 Sheila  Follis, ATC  Fosston  218-435-7059  Sheila.Follis@EssentiaHealth.org
 Jennifer  Kersting, ATC  Fosston HS    
 Bruce  Mortenson, ATC  Frazee HS    
 Josh  Waltsing  Freeport  320-836-2708  
 Josh  Krebs  Fridley  763-502-5609  josh.krebs@fridley.k12.mn.us
 Tammy  Moen  Glenwood  320-239-4800  
 Adam  Buchalski  Golden Valley    adambuchalski@tcomn.com
 Chad  Otterness  Goodhue  507-298-1142  
 Bill  Sutter  Goodhue  651-923-4250  
 Jeff  Barta, ATC, CSCS, MBA  Grand Forks, ND  701-746-8374  jbarta@achieve-therapy.com
 Serge  Von Duvillard, PH.D.  Grand Forks-UND  701-777-4351  
 Dean  Swanson  Grand Meadow  507-754-4558  dean@semnreality.com
 Nate  Stier  Grand Meadow HS  507-529-1749  
 Leo  Hise, M.D.  Grand Rapids  218-326-6677  
 Sue  Holm  Grand Rapids  218-246-8094  
 Tammy  Novacek  Greenbush  218-686-1663  enovacek@wiktel.com
 Chuck  Winjum  Greenbush Middle River  218-782-2232  
 Jim  Langland  Greenbush/Middle River  218-782-2232  
 Anita  Lizakowski  Greenbush/Middle River  218-782-2232  
 Danielle  McIlquham, MS, ATC  Gunderson Health System  608-775-8184  dmmcilqu@gundersenhealth.org
 Dave  Blackie  Hastings  651-437-4314  
 Paul  Vaith  Hastings  651-437-8312  
 Julie  Marqurdt  Hastings HS  651-480-4168  
 Dave  Faust  Henry Sibley  651-403-7340  
 Dan  Perry  Herman-Norcross  320-677-2291  
 Juliann  Lange MS, ATR, ATC  Hibbing  218-969-2948  Juliann.Lange@EssentiaHealth.org
 Irene  Alton  Highland-St. Paul  651-645-5512  
 Jeanne  Rancone  Highland-St. Paul  651-221-3439  
 Paul  Olson  Hinckley/Finlayson  320-384-6132  
 Robby  Bershow, M.D.  Hopkins  612-875-9446  
 Carter  Muench  Hopkins    cwmuench@gmail.com
 Scott  Westerman  Hopkins Area  612-672-7105  
 Tricia  Steffen  Houston/Lanesboro  608-796-8600  
 Randy  Jurgenson, D.C.  Hutchinson HS  320-587-2215  
 Kari  Gansch  International Falls  218-324-0027  gugarooni@yahoo.com
 Shad  Bauer  Inver Grove Heights  651-357-6499  shadbauer@hotmail.com
 Daniel  Dietrich  Inver Grove Heights  612-432-1189  daniel.dietrich@target.com
 Zach  Fahrenkrug  Inver Grove Heights    zacharyfahrenkrug@tcomn.com
 Jonathan  Harley  Inver Grove Heights  651-450-4457  
 Matt  Reenertson  Iondale HS  612-780-7050  
 Martha  Johnson  Jackson County Central  507-847-5805  
 Molly  Monyuk, ATC  Jordan  612-298-8286  Mollymegan19@gmail.com
 Sarah  Baker, ATC  Jordan / Shakopee  952-492-4400  sbaker@gustavus.edu
 Christina  Degler, ATC  Jordan High School  605-261-8713  Christina.Degler@allina.com
 Kristie  Heger, ATC  Jordan High School  952-428-2001  Kristie.heger@allina.com
 Katie  McMenimen, ATC  Jordan HS  952-248-2001  katie.mcmenimen@allina.com
 Lon  Krieg  Kasson-Mantorville HS  507-634-2961  
 Erv  Kallstrom  Kerkoven  320-264-1412  
 Frank  Schifelbein  Kimball Area  320-398-8312  
 Dave  Van Vleet  Kimball Area  320-398-7626  
 Bob  Larue  La Crescent  507-895-4089  
 Karen  Gibson  La Crescent HS  608-796-3662  
 John  Spalding  Ladysmith, WI  715-532-3396  
 Jim  Mackenhirn  Lake City  651-345-2850  
 Bruce  Mortenson, ATC  Lake Park Audubon HS    bruce.mortenson@essentiahealth.org
 Byron  Olson  Lakeville  952-232-3621  
 Tom  Schmidt, D.C.  Lakeville  952-435-5300  drschmidt@lifewellnesscenter.net
 Jenna  Arnold, ATC  Lakeville South HS  952-232-3327  
 Brian  Malzer, DC  Lauderdale  651-917-9800  drmalzer@lwc.me
 Pam  Williams  LeSueur Henderson  507-665-3375  
 Jason  DeVries  Lindstrom  651-257-9560  
 Cheryl  Wood  Lino Lakes    cwood2@fairview.org
 Lisa  Partyka  Lino Lakes Area  651-717-3480  
 Dr. Timothy  Kinsella  Litchfield  320-593-4494  
 Mike  Arneson  Little Falls Area    
 Jason  Cromwell  Little Falls Area    
 Gregory G.  Hubbard  Little Falls Area  320-267-0550  
 Mark  Wood  Little Falls Area  320-632-3671  
 Jonn  Dinnies  Luck, WI  715-472-2177  
 Ron  Rother  Luverne HS  507-283-4289  
 James  Trulock  MACCRay  320-847-5215  
 Chad  Alladin  Mankato  507-267-4536  
 Beth  Antoine  Mankato  717-448-0106  
 Troy  Banse  Mankato  507-345-2063  
 Averie  Barrett, ATC  Mankato  507-469-2291  
 Jenna  Berg  Mankato  952-288-3187  jennaberg17@gmail.com
 Karina  Bertness  Mankato  703-483-0515  
 Amy  Bond  Mankato  507-764-2137  
 Dylan  Bunting, ATC  Mankato  507-822-3403  
 Sarah  Burke  Mankato  507-340-7236  
 Jen  Carda  Mankato  507-382-6799  
 Logan  Carlson  Mankato  763-744-8111  
 Ashley  Elwell  Mankato  402-641-6768  
 Marc  Feldbrugge  Mankato  507-382-5941  
 Adam  Grover  Mankato  507-439-0943  
 Troy  Hoehn, ATC, ATR, CSCS, ITAT  Mankato  507-420-2804  troyatc@hickorytech.net
 Dustin  Hynes, ATC  Mankato  612-804-1113  
 Ashley  Krug  Mankato  320-221-2536  
 Amanda  Kruse, ATC  Mankato  920-850-8359  
 Ruth  Kuster  Mankato  507-625-7149  
 Sarah  Montee, ATC  Mankato  608-769-4301  
 Matt  Morris  Mankato  507-236-3646  
 Morgan  Olsen  Mankato  612-219-4939  morgan.olsen689@gmail.com
 Paul  Osterman  Mankato  507-387-6120  
 Tonya  Paulsen  Mankato  507-387-3444  
 Kim  Penkert  Mankato  507-276-3839  
 Indira  Raub  Mankato  217-779-6348  iraub13@live.com
 Betty  Roche  Mankato  218-969-3771  bettyroche.med88@yahoo.com
 Gabe  Rorvig, ATC  Mankato  507-251-3410  
 Kiersten  Schmidt, ATC  Mankato  507-327-6125  
 Derek  Swoboda, ATC  Mankato  507-822-0491  
 Alison  Treanor  Mankato  712-209-2697  
 Bethany  Walters  Mankato  507-381-8275  bethanyawalters1@gmail.com
 Kyle  Zeiszler, ATC  Mankato  701-391-1215  
 Randy  Palmer  Mankato West  507-381-1729  
 Sam  Fedo  Maple Grove  612-672-7109  
 Brian  Helmrick  Maple Grove  763-391-8905  
 Shane  Huber  Maple Grove  612-743-5952  
 Dean  Adams  Maple Lake HS  763-684-3886  dean.adams@allina.com
 Charlene  Bass  Marshall    charlenebass@hotmail.com
 Catie  Dahl, ATC  Marshall  507-530-7610  catie.dahl@bigstonetherapies.com
 Christopher  Eichten, DC  Marshall  507-532-7458  ceichten5@gmail.com
 Patty  Erickson  Marshall  507-537-7397  
 Daynna  Larsen, ATC  Marshall  612-366-7771  daynna.larsen@bigstonetherapies.com
 Jessica  Swedzinski, ATC  Marshall  763-923-3660  jessica.swedzinski@bigstonetherapies.com
 Debra  Herrmann  Marshall HS  507-537-6920  
 Brian  Jones  Marshall HS  507-537-6920  
 Amy  Clemensen, ATC  Marshall, MN  605-380-9922  Amy.Clemensen@bigstonetherapies.com
 Aaron  Sattler  Marshall, MN    
 Bethany  Anding, ATC  Mayo Clinic, Rochester  507-696-0384  
 Heather  Benning  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 Darcee  Brinkman  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 Jaclyn  Cachiaras  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 Daniel  Christoffer  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 Eric  Crowley  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 Chad  Eickhoff  Mayo Clinic, Rochester  507-266-3461  
 Maureen  Forbrook  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 Kristen  Greek  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 Kaylan  Groen  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 Shauna  Hoff, ATC  Mayo Clinic, Rochester  507-429-2485  
 Greg  Holm  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 Amber  Johnson, ATC  Mayo Clinic, Rochester  507-696-1035  
 Candee  Mills  Mayo Clinic, Rochester  507-266-9680  
 Mackenzie  Reed, ATC  Mayo Clinic, Rochester  507-951-0006  
 Justin  Streiff  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 Beth  Sunquist  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 James C.  Williams  Mayo Clinic, Rochester  507-266-7800  
 Amy  Cline  Mayo Clinic, Rochester   507-266-7800  
 Todd  Manske  Meadow Creek Christian  612-576-3126  
 Timothy  Kuhlman  Medford  507-451-7186  
 Terance  Kule  Medford  507-451-0518  
 Chad D.  Eischens  Melrose  320-256-4224  
 Angelique  Clark  Menahga/Park Rapids  218-732-4258  
 Kari  Johnston  Mendota Heights    karijohnston@tcomn.com
 Sherry  Webster  Menomonie, WI  715-235-1799  
 Barb  Rein  Milaca HS  320-983-7481  
 Jacob  Awender  Minneapolis  612-273-7100  
 Zachary  Barbur  Minneapolis  612-518-7705  
 Emilie  Benick, ATC  Minneapolis    Emilie.benick@tria.com
 Tad  Bornhoft  Minneapolis  612-827-4524  
 Katie  Breedlove  Minneapolis  808-640-7802  
 Michael  Broton, M.D.  Minneapolis  612-545-9250  
 Travis  Cambronne  Minneapolis  507-301-1371  
 Aaron  Campbell, M.D.  Minneapolis  801-550-9334  
 Brad  Changstrom  Minneapolis  612-626-2338  
 Trent  Christensen  Minneapolis  218-686-6068  
 John  Conway  Minneapolis  952-944-5314  
 Chase  Davis, ATC  Minneapolis    chase.davis@tria.com
 Paul  Eberts, ATC  Minneapolis  952-232-3646  
 Heather  Edwards, M.D.  Minneapolis  612-545-9250  
 Sonya  Eikum, ATC  Minneapolis  715-212-9990  sonya.abadeer@tria.com
 John  Flores, M.D.  Minneapolis  612-545-9250  
 Jake  Foley  Minneapolis  612-273-7100  
 Scott  Gardner  Minneapolis  612-672-7109  
 Kelsey  Gleich  Minneapolis  651-357-2154  
 Matt  Gorman  Minneapolis  612-626-2338  
 Michelle  Gorman MeNerney, M.D.  Minneapolis  312-545-9250  
 Lauren  Habisch  Minneapolis  612-273-7100  
 Amy  Hamilton  Minneapolis  952-506-5693  
 Chris  Hart  Minneapolis  612-273-7100  
 Austin  Krohn  Minneapolis  612-672-6697  
 Steve  Marti  Minneapolis  612-672-7109  
 Saul  McBroom, M.D.  Minneapolis  612-545-9250  
 Rebecca  McCathie, ATC  Minneapolis  612-273-4800  
 Doug  Nelson  Minneapolis  612-672-7109  
 Ben  Nelson, M.D.  Minneapolis  612-545-9250  
 James  Rakow  Minneapolis  612-273-4800  
 Naga  Rumicho  Minneapolis  612-644-5501  
 Rich  Schlotfeldt  Minneapolis  612-626-9488  
 Missy  Strauch  Minneapolis  612-330-1310  
 Dave  Tapper, M.D.  Minneapolis  612-545-9250  
 Staci  Theisen  Minneapolis  612-672-7109  
 Kayla  Uptagraft, ATC  Minneapolis    kayla.uptagrafft@tria.com
 Karin  Van Baak  Minneapolis  612-672-6697  
 Lani  Varela  Minneapolis  612-332-2292x440  laniv@mplsclub.org
 Annie  Vavra  Minneapolis  763-221-2350  
 Ava  Walker  Minneapolis    
 Ron  Yee  Minneapolis    ryee@fammed.org
 Dan  Roff  Minneapolis Edison  763-258-7387  Dan.roff@fridley.k12.mn.us
 Andrew  Olson, ATC  Minneapolis Edison HS    
 Kyle  Pieri  Minneapolis Henry  612-668-2000  
 Brianna  Kieger, LAT, ATC  Minneapolis North HS  651-233-4912  Brianna.kieger@tria.com
 Kallie  Schmit, ATC  Minneapolis South HS    kallie.schmit@tria.com
 Reggie  Ronning, ATC  Minneapolis Washburn HS  320-766-1583   reggie.ronning@tria.com
 B.J.  Andersont  Minneapolis, University of MN  612-626-0421  
 Chad  Johnston  Minneota HS  507-872-6175  
 Molly  Yokiel, ATC  Minnetonka HS  507-380-8960  molly.yokiel@allina.com
 Mary  Visser, PH.D.  MN State Mankato  507-389-2672  
 Mark  Soine  Montevideo  320-269-5311  
 Paul  Hansen  Monticello  763-295-6878  
 Tim  Epema  Montivideo  320-226-3226  tepema@monte.k12.mn.us
 Tony  Haneca  Moorhead  218-284-2412  
 Jennifer  Johnsrud  Moorhead  218-284-7421  
 Al  Kraft  Moorhead HS  701-234-7908  
 Kendall  Railing  Moorhead HS  218-284-2412  
 Bradley  Reed  Moorhead HS  218-284-2412  
 Peter  Donner  Mora  320-679-1981  jopemakr@ncis.com
 Jake  Ellingson, PT, ATC  Mora  320-225-3356  jellingson@fl-hs.org
 Mandy  Odencrans, MS, ATC  Mora  320-225-3573  modencrans@fl-hs.org
 Jeff  Ollestad  Mora  320-679-9734  
 Shelby  Wilcox, ATC  Mora  320-679-1313  
 Mary  Bellmore  Morris  320-287-1422  
 Michael R.  Busianud  Morris  320-589-4008  
 Rich  Hardy, ATC  Morris  320-392-5144  
 Chris  Siegel, ATC  Morris  320-335-6078  
 Kim  Woelfel  Mound  952-495-2125  
 Nate  Tellers  Mound Westonka HS  952-448-9081  nate.tellers@osrpt.com
 Beth  Honomichl  Mounds View  612-384-7094  
 Naomi L.  Anderson  Mounds View HS  651-639-6209 x4128  nomes_2000@yahoo.com
 Espe  Katie  Mounds View HS  701-740-0618  
 Julie  Lange  Nashwauk-Keewatin  218-262-4125  
 Donna  Terbizan, PH.D.  NDSU, Fargo  701-231-7792  
 Delores  Schmitt  Neilsville, WI  715-743-3889  
 Jessica  Miller, ATC  New Brighton  651-621-6950  
 Vicki  Rabenberg  New Brighton  763-439-5846  vickisr@yahoo.com
 David  Zuniga  New Brighton  651-604-0269  
 Pedro  Zuniga  New Brighton  651-604-0269  
 Manda  Aamot  New London-Spicer  320-214-6918  
 Kevin  Acquard  New London-Spicer  320-354-4873  
 Duane  Brown  New London-Spicer  320-354-2719  
 John H.  Berg  New Prague HS  612-758-1226  
 Mark  Berg  New Prague HS  612-758-1226  
 David  De Gear  New Richmond, WI  715-246-2547  
 Amanda  Solyntjes  New Ulm  320-760-84547  
 Wesley  Lutz  New Ulm HS  507-354-4101  
 Samuel  Langford  New Ulm HS &GFW HS  507-233-1257  
 Stacy  Koll  New York Mills  218-385-2999  stacy.olson@hotmail.com
 Parrish T.  Skrien, D.C.  Nicollet HS  507-232-3925  
 Ryan  Henry  North Branch  651-674-1571  rhenry2@fairview.org
 Allyssa  Hoopman, ATC  North Branch    ahoopman@physicaltherapyptc.com
 Hannah  Tongen  North St. Paul    hannahtongen@tcomn.com
 Andrew  Thomas  North St. Paul HS  651-779-1537  
 Monica  Dirksen  Northfield  507-645-5977  
 John  Sand  Northfield  507-663-1622  
 Colleen  McCullough  Oakdale    colleenmccullough@tcomn.com
 Brian  Hickerson  Ogilvie  320-272-4382  b-l-hick@msn.com
 Dr. Paul  Bergley  Ogilvie HS  320-396-3375  
 Ardis  Hofstad  Oklee  218-796-5136  
 Brian  Boen  Olivia  320-365-4635  healinghands@birdislandmn.com
 Molly  Plueger, M.Ed, ATC  Olmsted Medical Center    
 Jeremy  Waldo CNP, RN  Olmsted Medical Center  507-356-4929  
 Jacob  Hesse  Olmsted Medical Center, Rochester  507-535-1969  jhesse@olmmed.org
 Susan  Cabbage  Onalaska, WI  608-775-8600  
 Laura  Eber  Onalaska, WI  608-775-8600  
 Joseph  La Mere  Onalaska, WI  608-775-8600  
 Kirsten  La Mere  Onalaska, WI  608-775-8600  
 Kyle  Sturtz  Onalaska, WI  608-775-8600  
 Kim  Victora  Onalaska, WI  608-775-8945  
 Kent  Hermel  Onamia  320-532-4174  
 Greg  Peterson  Ortonville  320-839-2323  
 Beth  Swanson, ATC  Osakis / Sauk Centre    
 Geraldine  Merth  Osceola, WI  715-268-1246  
 Maria  Beck  Osseo    mariabeck@tcomn.com
 Lindsey  Geesaman  Osseo  952-457-9907  lgeesam1@fairview.org
 Austin (AJ)  Sayler, ATC  Osseo  612-581-9272  aslyer1@fairview.org
 Terry J.  Carlyle  Owatonna  507-455-7631  
 Greg  Lenz  Owatonna  507-455-7631  
 T. Pat  Paquin  Owatonna  507-280-5055  
 Nancy  Nesbit  Park Falls, WI  715-762-7470  
 Bill  Hickman  Park HS, Cottage Grove  651-387-9310  wilhic@msn.com
 Angelique  Clark  Park Rapids/Menahga  218-732-4258  
 Mark  Helgeson  Parkers Prairie  218-338-9162  
 Christopher  Doney  Paynesville  320-243-7704  
 Kyle  Nehowig  Paynesville HS  320-243-7570  
 Nathan  Clark, ATC  Pelican Rapids HS    
 Jennifer  Reddy, MS, ATC  Pelican Rapids HS    jennifer.reddy@essentiahealth.org
 Pete  Seljevold  Pelican Rapids HS  701-280-3226  
 Vincent W.  Pankonin, D.C.  Perham  218-346-4500  
 Anna  Bratsch, ATC  Perham HS    
 Bill  Frame  Pine Island  507-356-4303  
 Allan B.  Clark, M.D.  Pine Island HS  507-356-8326; 507-356-4929  
 Mark  Bills  Pipestone  507-825-6206  Mark.Bills@pcmchealth.org
 Theresa  Stangle, PT  Pipestone  605-850-3581  theresa.stangle@pcmchealth.org
 Darrell  Sohn  Plymouth  612-559-5485  
 Steve  Allison  Portage, WI  608-742-5346  
 David  Peterson  Princeton  612-802-3299  dap@nsatel.net
 Jeremy  Peterson, M.D.  Princeton  763-389-7936  jpeter31@fairview.org
 Ashley  Pflegler  Princeton  515-710-1863  
 Lee  Dettmer  Princeton HS  612-389-6025  
 Scott  Jaenicke  Prior Lake HS  952-447-4131 x612  
 Robert  Vaughn III  Ramsey/Sartell  763-242-4271  
 Tom  Vold  Red Rock Central  507-752-7321  
 Jack  Gasperlin, ATC  Redwood Area Hospital  507-637-4606  
 Heidi  Irlbeck, PT, DPT, ATC  Redwood Area Hospital  507-637-4663  Heidi.Irlbeck@redwoodareahospital.org
 Karli  Persson, MA, ATC  Redwood Area Hospital  320-293-9773  Karli.persson@redwoodareahospital.org
 Bryan  Lydick  Redwood Area Hospital/RVHS  507-637-4606  
 Ryan  Pope, PT, DPT, WCC  Redwood Area Hospital/RVHS  507-637-4606  
 Harvey  Shaw  Redwood Valley  507-637-3769  
 Andy  Ourada  Redwood Valley HS  507-644-8063  aourada@redwoodareaschools.com
 Doug  Litscher  Rice Lake, WI  715-234-2273  
 Jill  Carpenter  Richfield  952-594-2606  jcarpenteratc@gmail.com
 Matthew  Schock  Richfield HS  612-781-6594  
 Nate  Bauer, ATC  Ridgeview Medical Center    
 Mark  Byaliy, ATC  Ridgeview Medical Center    
 Alex  Eichner, ATC  Ridgeview Medical Center    
 Cole  Hartwigsen, ATC  Ridgeview Medical Center    
 Eric  Thompson  Ridgeview Medical Ctr  952-906-7880  eric.thompson@ridgeviewmedical.org
 Katie  Trapp  Ridgeview Medical Ctr  952-556-2656  Katie.strand@ridgeviewmedical.org
 Betsy  Barrett  River Falls, WI  715-425-3931  
 Kristin  Gilbertson  Robbinsdale  763-504-8659  
 Karin  Shelstad  Robbinsdale  763-504-8659  
 Matt  Stoneberg, ATC  Robbinsdale  763-504-8841  mstoneb1@fairview.org
 Jennifer  Tracy  Robbinsdale Area  763-504-8659  
 Mark  Kuisle  Rochester Century  507-287-7918  
 Steve  Schmoll  Rochester/Chatfield  507-282-6177  
 Tom  Faber  Rocori    tfaber18@yahoo.com
 Chuck  Griffith  Rocori    griffithc@rocori.k12.mn.us
 Rich  Pulju  Rocori HS  320-685-8141  
 Karen  Scully  Rogers  763-241-3400  
 Jeff  Olsen  Roseau HS  218-425-7801  
 Beth  Clute, ATC  Rosemount    Bethany.clute@tria.com
 Sheila  Olund  Rosemount  651-423-7547  
 Ashley  Rust, MS, ATC  Rosemount HS  612-801-4793  AshleyRust@TCOmn.com
 Liz  Kestner  Roseville Area  651-697-1313  
 Candi  Crippen  Rush City HS  320-358-4795  
 Randy  Martin, MS  Sanford POWER Center  701-234-7907  randy.martin@sanfordhealth.org
 Marie  Steinley  Sartell  320-534-2250  
 Ross  Blomme, MS, ATC  Sartell HS/Orthopedic Sports Center  320-529-4141 ext 2430  rblomme@stcloudorthopedics.com
 Holly  Terres  Sauk Centre HS    
 Ann  Beneboom  Sauk Rapids  320-253-4700  
 Jill  Emery  Sauk Rapids  320-253-4700  
 Kevin  Slack  Scott West  612-492-2081  
 Jill  Sontag  Shafer    Jill.sontag@scrmc.org
 Colin  Rust, ATC  Shakopee  952-428-2001  
 Jeff  Foss  Shakopee HS  952-428-2001  
 Karie  McMenimen  Shakopee HS  952-248-2001  katie.mcmenimen@allina.com
 Melissa  Solberg  Shakopee HS    melissa.solberg@allina.com
 Amy  Fitzgerald  Sherburn  507-764-3754  amyjonf@frontiernet.net
 Percy  Botchway, ATC  Shoreview  651-890-9103  
 Scott  Mangen  Sleepy Eye  507-227-4546  scott.mangen@allina.com
 Jill  Weiss, ATC  Sleepy Eye  507-794-2140  
 Jason  Just  South St. Paul  651-306-3655  
 Scott  Sundly  South St. Paul  651-324-4560  ssundly@sspps.org
 Steven  Jacobson  Spooner, WI  715-468-7833  
 Colin  Olson  Spring Lake Park  612-780-7050  
 Sarah  Boo, ATC  Spring Lake Park HS    Sboo@district16.org
 April  Campbell  Spring Lake Park HS  763-786-5571  
 Michael L.  Schmitz  Springfield HS  507-723-6201  
 Chuck  Koestler  St. Charles  507-932-3838  
 Dr. Hans  Bjellum  St. Cloud  320-732-2131  
 Janna  Castellano  St. Cloud    caja0804@stcloudstate.edu
 Anna  Charpentier  St. Cloud    ACharp@district16.org
 Kristi  Chupurdia  St. Cloud  320-255-2373  
 Ashley  Davenport  St. Cloud    daas0901@stcloudstate.edu
 Scott  Ficek  St. Cloud  320-202-8824  
 Ashley  Ford  St. Cloud    320-217-8480 ashleeaford@gmail.com
 Jeremy  Frost  St. Cloud  320-255-2373  
 Chad  Johnson  St. Cloud    joch0902@stcloudstate.edu
 Kate  Kaufmann  St. Cloud    kaka0901@stcloudstate.edu
 Mike  Rassmussen  St. Cloud  320-255-2373  
 Curtis  Simondet  St. Cloud    sicu0901@stcloudstate.edu
 Meghan E.  Ward  St. Cloud    wame0901@stcloudstate.edu
 Eric  Wright  St. Cloud    wrer0901@stcloudstate.edu
 David  Bacharach, PH.D.  St. Cloud / SCSU  320-255-3105  
 Dennis  Madden  St. Cloud / SCSU  757-753-4529  made0903@stcloudstate.edu
 Emil  Trutwin, ATC  St. Cloud Apollo HS  320-232-8776  etrutwin@stcloudorthopedics.com
 Patrick  Lalley  St. Cloud Tech/Apollo  320-252/2231  
 Steven  Bont  St. Croix Falls, WI  715-483-3913  
 Matthew  Flotterud, DC, ATC  St. Croix Lutheran Academy  651-304-7364  matthew.flotterud@tria.com
 Brooke  DeMaris, M.A., ATC  St. Francis    bwinter@physicaltherapyptc.com
 Dustin  Eslinger, M.A., ATC  St. Francis    deslinger@physicaltherapyptc.com
 Lee  Carlson  St. James  507-375-7754  
 Kurt  Gunn  St. Joseph  320-293-9625  
 Jeremy  Donner  St. Louis Park  952-836-8937  jdonner1@fairview.org
 Jacob  Hayman, M.D.  St. Louis Park  216-338-9083  
 Jeremy  Springer, M.D.  St. Louis Park  952-993-7706  Jeremy.Springer@parknicollet.com
 Bryan  Szmergalski  St. Michael Albertville HS  763-684-3899  bryan.szmergalski@allina.com
 Joyce  Anderson  St. Paul  612-434-5258  
 Samantha  Kieser, ATC  St. Paul    kieser@tria.com
 Christina  Neville, ATC  St. Paul    Christina.hirsch@tria.com
 Kathryn  Peters, ATC  St. Paul    kkpeters@comcast.net
 James  Tousignant  St. Paul  651-696-3345  
 Kyle  Vansickle  St. Paul  701-306-5466  
 Chris  Walker, ATC  St. Paul    Christopher.walker@tria.com
 J. Bryan  Warren  St. Paul  651-254-4803  
 Pat  Swanson  St. Paul Arlington  651-487-8531  
 Mary Claire  Uyble  St. Paul Arlington & Como  651-487-1211  
 Andrea  Brelje, ATC  St. Paul Central    andrea.brelje@tria.com
 Corinne  Malecha  St. Paul Central  651-632-2194  
 Sonny  Mercado  St. Paul Central  651-645-3622  
 Lindsay  Knight  St. Paul Como HS  952-913-7064  lindsay.knight@tria.com
 Sue  Wehrenberg  St. Paul Como Park  651-487-8539  
 Corinne  Malecha  St. Paul Harding  651-778-2884  
 Thomas  Song  St. Paul Harding  612-331-6220  
 Jill  Toliver  St. Paul Harding  651-221-2142  
 Joey  Timgren, ATC  St. Paul Harding HS    
 Pat  Swanson  St. Paul Highland Park  651-690-7667  
 Allison  May, ATC  St. Paul Highland Park HS    allison.may@tria.com
 Sue  Wehrenberg  St. Paul Humboldt  651-312-1996  
 Karen  Wolf  St. Paul Humboldt  651-221-1887  
 Pat  Swanson  St. Paul Johnson  651-778-2889  
 Andy  Cohorst  St. Paul Washington HS  217-821-6798  andrew.cohorst@tria.com
 Kris  Haukoos  St. Peter  507-931-4210  
 Joseph L.  Brothers  St. Thomas Academy  651-454-4570  
 Todd  Ponick  Stanley, WI  715-644-5428  
 Kelly  Coughlin  Staples  218-894-1515  
 Jim  Miller  Staples-Motley  218-531-0288  actmach@fallsnet.com
 Ron  Murray  Staples-Motley  218-894-1409  
 Rich  Kellor  Stillwater  651-351-6909  
 Jennifer  Nesseth  Stillwater  651-351-8030  
 Sarah  Sapinski  Stillwater  651-351-8034  petersonsh@stillwater.k12.mn.us
 Mike  Renfro, MS, ATC  Stillwater Area HS  651-351-8034  mrenfro@osipt.com
 Kaitlin  Sonday, ATC, PES  Stillwaterx  651-351-8034  ksonday@osipt.com
 Steve  Keogh  Thief River Falls  218-681-2225  
 Michael  Bizal  Totino Grace  612-717-7250  
 Doug  Svihel  Totino Grace  612-529-4454  
 Kyle  Radke, ATC  Tracy  507-829-0112  
 Paul  Cullen  Tri-County Hospital  218-631-7475 ext. 247  
 Jack  Lynch  Trinity at River Ridge  612-560-8908  
 Paul  Wandersee  Truman  507-776-2111  
 John  Keener, PH.D.  UM-Duluth  218-726-8531  
 Jordan  Dvorak  Verndale  218-894-8794  
 Greg  Johnson  Verndale  218-445-5184  
 Gary  Lambert  Verndale  18-924-4008  
 Stephen  Techam  Verndale  218-462-2137  techam1arvig.net
 Cory  Vandervort  Virginia  218-376-4474  
 Al  Nelson  Wabasha-Kellogg  651-565-3559 x263  
 Gabrielle  Rabenhorst  Wabasha-Kellogg HS  507-474-3338  
 Josh  Anderson  Waconia  952-442-7850  josh.anderson@ridgeviewmedical.org
 Nichole  Anderson, ATC  Waconia  952-442-7850  nichole.anderson@ridgeviewmedical.org
 Katelyn  Berens, ATC  Waconia  952-442-7850  Katelyn.berens@ridgeviewmedical.org
 Jeff  Chrest, ATC  Waconia  952-442-7850  jeffrey.chrest@ridgeviewmedical.org
 Marielle  Gatenby, ATC  Waconia  952-442-7850  marielle.gatenby@ridgeviewmedical.org
 Sandy  Hanson, ATC  Waconia  952-556-2656  sandy.hanson@ridgeviewmedical.org
 Andrew  Herdman, ATC  Waconia  952-442-7850  Andrew.herdman@ridgeviewmedical.org
 Jessica  Hess, ATC  Waconia  952-442-7850  jessica.hess@ridgeviewmedical.org
 Karen  Moberg, ATC  Waconia  952-442-7850  karen.moberg@ridgeviewmedical.org
 Tracy  Shupe, PT  Waconia  952-442-7850  tracy.shupe@@ridgeviewmedical.org
 Kelsey  Vandal, ATC  Waconia  952-442-7850  kelsey.hanten@ridgeviewmedical.org
 Anne  Voas, PT  Waconia  952-442-7850  anne.voss@ridgeviewmedical.org
 Jason  Kenney  Wadena  218-631-3249  
 Pat  Lacina, ATC  Wahpeton, ND  701-642-1413  pat.lacina@sendit.nodak.edu
 Amy  Erickson  Walker  218-536-1212  amyerickson@catholichealth.net
 Dave  Baldini  Waseca  507-835-3697  
 Andy  Cohorst, ATC  Washington Tech Magnet    
 Dr. Robert  Eilrich  Waterville  507-362-8883  reilrich@nwhealth.edu
 Dennis  Androli  Waterville-Elysian-Morristown  507-267-4221  
 Allan  Baker  Waterville-Elysian-Morristown  507-267-4221  bakerall@frontiernet.net
 Matt  Jordan, ATC  Wayzata  763-745-6781  
 Bill  McCloskey  Wayzata  612-384-6572  william_mccloskey@rdale.k12.mn.us
 Chris  Thein  Wayzata  763-745-6781  
 Dan  Zeeman  Wayzata  763-476-9565  
 Michael  Kastner  West Central Area HS  320-528-2520  
 Craig  Kuhlmann, M.D.  West Fargo, ND  701-364-5751  
 Dan  Nelson  Westby, WI  608-637-4387  
 Christy  Lamers  White Bear Lake  651-773-6246  
 Laura  Henn  White Bear Lake Area  651-429-9891  
 Sandi  Thelen  White Bear Lake Area  651-429-9891  
 Tony  Amon, M.D.  Willmar  320-231-8888  
 Mark  Miley  Willmar  320-214-6008  
 Jeremy  Theis  Willmar  320-214-6011  
 Phillip  Skow, D.C.  Windom HS  507-427-3878  
 Brandon  Donahue  Winona  507-474-3338  
 Judi  Tekautz  Winona  507-474-9300  jtekautz@hbci.com
 Josh  Dahl, ATC  Winona Health    
 Heather  Dayton, ATC  Winona Health    
 Phillip  LaFleur  Winona Health    plafleur@winonahealth.org
 Mariah  Sendelbach, ATC  Winona Health    Msendelbach@winonahealth.org
 Kelsey  Hansen, ATC  Winona Health Sports Medicine    khansen@winonahealth.org
 Dawn  Anderson, PH.D.  Winona State University.  507-457-5205  
 Tom  Franke  Wonewoc, WI  608-464-3111  
 Greg  Johnson  Woodbury    gregmjohnson@gmail.com
 Dan  Larsen, ATC  Woodbury/White Bear Lake  651-968-5983  dlarsen@summitortho.com
 Mark  Killian  Woodruff, WI  715-356-8870  
 Troy  chulze  Worthington  507-372-4231  
 Nicole  Nassif  Wyoming  763-614-6993  
 Natalie  Erickson  Zimmerman  763-488-4188  
 Eric  Mielke, ATC  Zimmerman  763-267-3209  
 David  Peterson  Zimmerman  612-802-3299  dpeterso@brocade.com
 Troy  Shepard  Zimmerman  363-232-5343  
 Christy  White  Zimmerman  763-241-3505  
 Eric  Poulin, MD  Zumbrota, Mayo Clinic  507-732-7314  poulin.eric@mayo.edu
 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499