Home      Administration
  Baseball  >    Results       Standings       Rosters       Records        Statistics Program Information Deadline: Tues., Jun 4
Baseball Results
Select Game Date:
For School Year:
And the Activity:
Conference:
Class:


Saturday, May 18, 2019 9:00 AM
  Bethlehem Academy (1-A)  0
  Mankato Loyola (2-A)  7
 

Saturday, May 18, 2019 9:00 AM
  Cherry (7-A)  0
  Blackduck (8-A)  0
 

Saturday, May 18, 2019 10:00 AM
  Grand Rapids (7-AAA)  0
  Duluth East (7-AAAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 10:00 AM
  Cloquet (7-AAA)  0
  Hibbing (7-AAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 10:00 AM
  Spectrum (6-AA)  0
  Breck School (5-AA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 10:00 AM
  St. Paul Academy and Summit School (4-AA)  0
  St. Anthony Village (4-AAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 10:00 AM
  Concordia Academy (4-AA)  0
  Minneapolis South (3-AAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 10:30 AM
  Yellow Medicine East H.S. (3-A)  2
  Lac qui Parle Valley (3-A)  5
 

Saturday, May 18, 2019 11:00 AM
  Minnesota Valley Lutheran (2-A)  0
  Madelia (2-A)  0
 

Saturday, May 18, 2019 11:00 AM
  West Lutheran H.S. (4-A)  1
  St. Croix Preparatory Academy (4-AA)  9
 

Saturday, May 18, 2019 11:00 AM
  Tri-City United (2-AA)  0
  St. Peter (2-AA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 11:00 AM
  Waterville-Elysian-Morristown H.S. (2-AA)  0
  Janesville-Waldorf-Pemberton H.S. (1-A)  0
 

Saturday, May 18, 2019 11:30 AM
  Cleveland (2-A)  15
  St. Clair (2-A)  4
 

Saturday, May 18, 2019 12:00 PM
  Martin County West (3-AA)  9
  Tracy-Milroy-Balaton (3-AA)  10
 

Saturday, May 18, 2019 12:15:00 PM
  St. Paul Academy and Summit School (4-AA)  0
  Kasson-Mantorville (1-AAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 12:15:00 PM
  Concordia Academy (4-AA)  0
  Delano (6-AAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 12:30 PM
  Yellow Medicine East H.S. (3-A)  3
  Pipestone Area (3-AA)  14
(5 innings)
 

Saturday, May 18, 2019 12:30 PM
  Moorhead (8-AAAA)  0
  Duluth East (7-AAAA)  10
 

Saturday, May 18, 2019 1:00 PM
  Holmen High School  0
  Winona (1-AAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 1:00 PM
  Glenville-Emmons/Alden-Conger (1-A)  0
  Heron Lake-Okabena / Fulda Coyotes (2-A)  0
 

Saturday, May 18, 2019 1:00 PM
  Cook County (7-A)  3
  Blackduck (8-A)  1
 

Saturday, May 18, 2019 1:00 PM
  Rochester Century (1-AAAA)  0
  Eden Prairie (2-AAAA)  0
(cancelled weather)
 

Saturday, May 18, 2019 1:00 PM
  Saint James Area (3-AA)  4
  Worthington (2-AAA)  7
 

Saturday, May 18, 2019 1:00 PM
  Pine City (7-AA)  0
  Greenway (7-AA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 1:00 PM
  Silver Bay (Wm. Kelley) (7-A)  0
  Virginia   0
 

Saturday, May 18, 2019 1:00 PM
  Willmar (6-AAA)  0
  Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (3-A)  0
 

Saturday, May 18, 2019 1:30 PM
  Trinity School at River Ridge (4-AA)  0
  Holy Family Catholic (5-AA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 2:00 PM
  Cherry (7-A)  3
  Walker-Hackensack-Akeley H.S. (5-A)  2
 

Saturday, May 18, 2019 2:30 PM
  Pipestone Area (3-AA)  0
  Lac qui Parle Valley (3-A)  0
 

Saturday, May 18, 2019 2:30 PM
  Roseville Area (4-AAAA)  0
  Coon Rapids (7-AAAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 2:30 PM
  Minneapolis South (3-AAA)  0
  Delano (6-AAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 3:00 PM
  Sleepy Eye Saint Mary's (2-A)  3
  Minneapolis Southwest (6-AAAA)  4
Summary/Stats

Saturday, May 18, 2019 3:00 PM
  Hill-Murray School (4-AAA)  0
  Red Wing (1-AAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 3:00 PM
  Moorhead (8-AAAA)  0
  Bemidji (8-AAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 3:00 PM
  Totino-Grace (5-AAAA)  0
  Benilde-St. Margaret's School (6-AAA)  0
(CANCEL)
 

Saturday, May 18, 2019 3:00 PM
  Superior High School  0
  Proctor (7-AA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 3:30 PM
  South Ridge (7-A)  10
  Virginia (7-AA)  4
 

Saturday, May 18, 2019 4:00 PM
  Rocori (5-AAA)  0
  St. Cloud Apollo (5-AAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 4:30 PM
  Cleveland (2-A)  6
  Mankato Loyola (2-A)  7
 

Saturday, May 18, 2019 4:30 PM
  Duluth Denfeld (7-AAA)  0
  Greenway (7-AA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 4:30 PM
  Cook County (7-A)  2
  International Falls H.S. (7-AA)  13
(5 innings)
 

Saturday, May 18, 2019 5:00 PM
  MACCRAY (3-A)  0
  Kerkhoven-Murdock-Sunburg H.S. (3-A)  0
 

Saturday, May 18, 2019 5:30 PM
  Browerville (6-A)  0
  Belgrade-Brooten-Elrosa H.S. (6-A)  0
 

Saturday, May 18, 2019 6:00 PM
  Hutchinson (2-AAA)  0
  Dassel-Cokato (6-AAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 6:30 PM
  International Falls H.S. (7-AA)  3
  Ely (7-A)  8
 

Saturday, May 18, 2019 7:00 PM
  Fridley (4-AAA)  0
  DeLaSalle (4-AAA)  0
(Rescheduled from 4/22)
 

Saturday, May 18, 2019 7:00 PM
  Cannon Falls (2-AA)  1
  Randolph (4-A)  4
 

Saturday, May 18, 2019 7:30 PM
  Elk River (8-AAAA)  0
  Totino-Grace (5-AAAA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 7:30 PM
  Minneapolis Edison (4-AA)  0
  Perham (8-AA)  0
 

Saturday, May 18, 2019 11:30 PM
  Walker-Hackensack-Akeley H.S. (5-A)  10
  South Ridge (7-A)  25
(6 innings)
 















 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499