Home      Administration
  Basketball, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Ada-Borup High School - Basketball, Boys Schedule

Date Time Opponent Site Score Extras
11/30/2018 7:30 PM Pelican Rapids  (6A) Pelican Rapids H.S.   54-49 
12/7/2018 7:30 PM Northern Cass Northern Cass H.S.   70-54 
12/11/2018 7:30 PM Fosston  (8A) Fosston H.S.   65-50 
12/14/2018 4:30 PM Bagley  (8AA) Ada-Borup H.S.   63-44 
12/18/2018 7:30 PM Park Christian  (6A) Ada-Borup H.S.   75-59 
12/20/2018 5:00 PM Lake Park-Audubon (6A) Lake Park-Audubon   62-44 
12/21/2018 6:00 PM Win-E-Mac  (8A) Ada-Borup H.S.   68-45 
12/22/2018 7:30 PM Shiloh Christian Shiloh Christian   83-75 (2 OT)
1/8/2019 7:30 PM Climax/Fisher (8A) Climax H.S.   79-48 
1/11/2019 7:30 PM Mahnomen/Waubun Thunderbirds (6A) Ada-Borup H.S.   87-50 
1/14/2019 7:30 PM NCE/UH Titans (6A) Ulen-Hitterdal H.S.   66-63 (OT)
1/17/2019 7:30 PM Dilworth-Glyndon-Felton H.S. (8AA) Ada-Borup H.S.   83-75 
1/26/2019 7:30 PM Barnesville  (8AA) Barnesville H.S.   60-56 
1/31/2019 7:30 PM Hillsboro/Central Valley Hillsboro/Central Valley   57-47 
2/1/2019 4:30 PM Roseau  (8AA) Ada-Borup H.S.   73-44 
2/5/2019 4:30 PM Lake Park-Audubon (6A) Ada-Borup H.S.   81-56 
2/8/2019 4:30 PM Fertile-Beltrami  (8A) Ada-Borup H.S.   80-50 
2/12/2019 7:30 PM Mahnomen/Waubun Thunderbirds (6A) None Selected   68-55 
2/14/2019 7:30 PM NCE/UH Titans (6A) Ada-Borup H.S.   64-61 
2/15/2019 7:00 PM Park Christian  (6A) Park Christian H.S.   71-59 
2/19/2019 7:30 PM Hawley  (8AA) Ada-Borup H.S.   77-78 
2/21/2019 7:30 PM Warren-Alvarado-Oslo  (8A) Ada-Borup H.S.   72-40 
2/23/2019 2:30 PM Win-E-Mac  (8A) Ulen-Hitterdal H.S.   84-63 
2/26/2019 7:30 PM Stephen-Argyle Central  (8A) Ada-Borup H.S.   69-43 
3/1/2019 7:30 PM Crookston  (8AA) Ada-Borup H.S.   74-64 
3/7/2019 6:00 PM Climax/Fisher (8A) UMC   90-45 
3/9/2019 3:30 PM Badger/GB-MR (8A) Ralph Engelstad Area - TRF   69-55 
3/11/2019 7:45 PM Fertile-Beltrami  (8A) Ralph Engelstad Area - TRF   67-52 
3/15/2019 7:00 PM Cass Lake-Bena  (8A) Ralph Engelstad Area - TRF   66-56 
3/21/2019 3:00 PM Cromwell-Wright  (5A) Williams Arena, U of M   49-39 (State Quarterfinals)
3/23/2019 10:00 AM Spring Grove  (1A) Concordia College   68-72 (O.T. 3rd)


It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
 


Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499