Home      Administration
  Basketball, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Totino-Grace High School        (13-15-0)
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 DJ Akepti G 10
2 Chasen Livingston G 10
10 Tyler Nygren G 11
12 Max Hofschulte-Beck F 10
12 Riley Burger G 12
15 Kristoff Kowalkowski F 10
21 Carter Weierke F 10
22 Eric Krieger G 12
23 Ebenezer Araya G 11
24 Isaiah Traufler F 11
25 Mitch Burton F 12
30 Devin Burger F 10
32 Carson Wolla F 11
33 Sam Fretheim F 10
35 Caden Wolla F 11
40 Joe Alt F 10
42 RJ Spencer G 9
Schedule
12/4/2018Benilde-St. Margaret's School73 - 71 W
12/8/2018Brooklyn Center 91 - 70 W
12/11/2018Wayzata 53 - 78 L
12/18/2018Robbinsdale Armstrong 44 - 65 L
12/20/2018Elk River 70 - 59 W
12/22/2018Breck School64 - 59 W
12/28/2018Big Lake 61 - 55 W
1/4/2019Spring Lake Park 66 - 65 W
1/8/2019Maple Grove 47 - 61 L
1/10/2019Park Center 38 - 61 L
1/15/2019Osseo 55 - 45 W
1/18/2019Irondale 63 - 56 W
1/21/2019Hopkins 42 - 79 L
1/22/2019Champlin Park 41 - 46 L
1/24/2019Maple Grove 48 - 84 L
1/31/2019Robbinsdale Armstrong 51 - 60 L
2/2/2019Park Center 63 - 75 L
2/5/2019Andover 54 - 45 W
2/7/2019Irondale 76 - 64 W
2/9/2019Lakeville South 42 - 50 L
2/13/2019Spring Lake Park 63 - 81 L
2/15/2019Osseo 57 - 59 L
2/19/2019Blaine 54 - 64 L
2/21/2019Coon Rapids 65 - 48 W
2/26/2019Anoka 56 - 57 L
3/1/2019Centennial 54 - 69 L
3/6/2019St. Paul Como Park H.S.80 - 38 W
3/11/2019St. Paul Johnson 51 - 40 W
3/14/2019Mahtomedi 49 - 58 L
12/28/2019Cretin-Derham Hall 0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Nick Carroll
nick.carroll@totinograce.org
612-889-2237
Assistant Coach:
Deon Richardson, DJ Phillips
JIm Gmach
Matt Johnson, Ali Ozyigit
Student Manager:
Anna Hanson

State Tournament
March 20-23, 2019
Target Center/Williams Arena, U of M/Concordia Un
  •  
  • Brackets

    Section 4AAA Tournament
    March 6, 2019
    March 9, 2019 5/7:00
    March 14, 2019 7:00
    High Seed
    SP Washington
    SP Washington
  •  
  • Brackets

    Northwest Suburban Standings
    Park Center 18-1-0
    Champlin Park 16-2-0
    Robbinsdale Armstrong 12-6-0
    Maple Grove 10-3-0
    Spring Lake Park 9-10-0
    Osseo 8-4-0
    Anoka 7-11-0
    Blaine 4-5-0
    Coon Rapids 4-14-0
    Elk River 3-5-0
    Irondale 3-6-0
    Totino-Grace 2-9-0
    Andover 1-4-0
    Centennial 1-6-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499