Home      Administration
  Track and Field, Boys   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Stephen-Argyle Central High School        (0-0-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Warren-Alvarado-Oslo High School,
red.gif
white.gif

Varsity Roster
# Name Pos Grade
0 Aaron Kostrzewski 7
0 Adam Dalager 11
0 Adam McIntyre 7
0 Austin Wittman 8
0 Braylee Schroeder 8
0 Brodie Wurtzel 7
0 Colin McGregor 9
0 Colten Pagnac 9
0 Connor Narlock 11
0 Cooper Clausen 7
0 Devin Casares 8
0 Dylan Bergh 11
0 Gavin Gullikson 9
0 Hayden Rogus 9
0 Hunter Bergh 8
0 Hunter Kasprowicz 10
0 Hunter Steer 9
0 Isaac Durand 12
0 Isaiah Branch 11
0 Jacob Kostrzewski 11
0 Jacob Rodriguez 8
0 Jacob Schoepp 7
0 Jacob Zacha 11
0 James Pederson 10
0 Jesse Kilen 12
0 Johnny Ortiz 8
0 Josh Pietruszewski 10
0 Juan Martinez 10
0 Kenny Johnson 8
0 Kirby Kilen 10
0 Kole Szczepanski 10
0 Luke Pagnac 7
0 Nathan Sedlacek 8
0 Noah Rodriguez 9
0 Pedro Gaytan 12
0 Reed Hanson 7
0 Riley Clausen 9
0 Ryan Pederson 12
0 Sergio Vela 10
0 Steven Carpenter 8
0 Thomas Jones 10
0 Thomas McGlynn 9
0 Thomas Pietruszewski 11
0 Tyler Tonkin 9
0 Tyson Mortimer 8
0 William McGlynn 8
0 Wyatt Anderson 7
0 Wyatt Osowski 8
0 Zach McGlynn 10
0 Zarek Metcalf 8
Schedule
3/26/2019Bemidji State University0 - 0
4/2/2019Bemidji State University0 - 0
4/9/2019Bemidji State University0 - 0
4/16/2019West Marshall - Frozen Four0 - 0
4/18/2019Bagley0 - 0
4/23/2019NCTC-TRF0 - 0
4/26/2019East Grand Forks0 - 0
4/30/2019East Grand Forks0 - 0
5/2/2019Mahnomen0 - 0
5/7/2019Section 8A True Team0 - 0
5/10/2019West Marshall - Lion's West Marshall Invite0 - 0
5/10/2019Red Lake Falls -
5/13/2019Roseau0 - 0
5/16/2019Ada0 - 0
5/18/2019True Team State0 - 0
5/23/2019Subsection 31-8A0 - 0
6/1/2019Section 8A0 - 0
6/7/2019State Meet0 - 0
6/8/2019State Meet0 - 0

Full Schedule
Head Coach:
Garry Kotts and Kevin Johnson
kjohnson@wao.k12.mn.us
218-745-4646
Assistant Coach:
Chris Kirchner

State Tournament
June 7-8, 2019
Hamline University, St. Paul
  •  
  • Brackets

    Section 8A Tournament
    Thur., May 21, 2020
    Thur., May 21, 2020
    Thur., May 21, 2020

    Saturday, May 30, 2020
    Last Play Date: 5/30/20
    Sub 29 - Bagley
    Sub 30 - Ada-Borup
    Sub 31 - TRF

    Section - Park Rapids

    Six Star Standings
    West Marshall Fusion 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499