Home      Administration
  Hockey, Girls   >    Team Photo    Full Roster       Printable Roster       Statistics       Full Schedule       Results       Standings
Carlton High School        (18-8-0)
** This team is a cooperative sponsorship between: Cloquet High School,
red.gif
white.gif


Varsity Roster
# Name Pos Grade
1 Elise Lund G 12
2 Marina Dostal F 9
3 Keagen Anderson D 12
4 Dana Jones F 9
5 Taylor Nelson F 11
7 Keelee Grashorn D 10
8 Dea DeLeon F 11
9 Lily Hanson F 10
11 Bella Harriman D 9
13 Tenley Stewart D 9
14 Lauren Cawcutt F 10
15 Emmie Ellena D 11
16 Jenna Zdebski D 11
19 Jaxie Pogorelc F 11
21 Kiana Bender F 11
22 Lexi Cooke D 12
25 Breea Rasmussen F 9
26 Brynn Martin F 9
28 Ashtyn Schneberger F 9
30 Araya Kiminski G 8
33 Lauren Maslowski G 11
Schedule
11/13/2018Brainerd H.S.3 - 2 W
11/16/2018Dodge County Wildcats1 - 3 L
11/17/2018Orono 3 - 0 W
11/20/2018Moose Lake Area7 - 2 W
11/23/2018Princeton/Big Lake/Becker4 - 2 W
11/24/2018Spring Lake Park 3 - 0 W
11/27/2018Grand Rapids-Greenway2 - 3 L
(OT)
12/4/2018North Shore Storm6 - 3 W
12/6/2018Hibbing/Chisholm0 - 1 L
12/7/2018Sartell/Sauk Rapids Stormin Sabres3 - 2 W
(OT)
12/11/2018Duluth Northern Stars3 - 1 W
12/18/2018ST.Francis/North Branch4 - 3 W
12/20/2018Eveleth-Gilbert Area8 - 2 W
1/3/2019Duluth Northern Stars4 - 1 W
1/5/2019Ashland 6 - 1 W
1/8/2019Superior 7 - 0 W
1/10/2019Marshall School, Duluth4 - 5 L
1/12/2019CambridgeIsanti/Mora/Pine City0 - 1 L
1/15/2019Hibbing/Chisholm1 - 0 W
(OT)
1/17/2019International Falls H.S.2 - 0 W
1/22/2019Proctor/Hermantown1 - 5 L
1/24/2019Grand Rapids-Greenway0 - 4 L
2/1/2019Bemidji 4 - 1 W
2/2/2019Thief River Falls4 - 1 W
2/7/2019Eveleth-Gilbert Area5 - 0 W
(7A Quarterfinals)
2/8/2019Marshall School, Duluth0 - 1 L
(7A Semifinals)

Full Schedule
Head Coach:
Courtney Olin
colin1@isd94.org
218-591-5171
Assistant Coach:
Courtney Josefson
Dave Esse
Student Manager:
Jessica Teitelbaum
Thelema Crider

State Tournament
February 20-23, 2019
Xcel Energy Center & TRIA Rink at Treasure Island Center
  •  
  • Brackets

    Section 7A Tournament
    Feb . 7, 9, 13, 2019
    Semis & Finals
    Virginia Miners
  •  
  • Brackets

    Lake Superior Standings
    Proctor/Hermantown 4-0-0
    C-E-C Lumberjacks 4-2-0
    Marshall , Duluth 3-2-0
    Duluth Northern Stars 0-0-0
    Duluth Denfeld 0-0-0
    It is the responsibility of each school to maintain their activity page (roster, schedules & results).
    Contact the School's Activities Director or Coach if there is incomplete/incorrect info.
     


    Copyright 1994-2019 Minnesota State High School League
    2100 Freeway Boulevard Brooklyn Center, MN 55430-1735    |    (763) 560-2262     |     FAX (763) 569-0499