Skip to main content

Full Schedule

Date/Time
Result
Opponent
Location

04/19/2022

4:30pm

No Results

Sartell

Sauk Rapids-Rice High School - HS Softball Field 2

04/22/2022

2:00pm

No Results

Little Falls

Little Falls High School

04/22/2022

2:00pm

No Results

Detroit Lakes

Little Falls High School

04/26/2022

4:30pm

No Results

Willmar

Sauk Rapids-Rice High School - HS Softball Field 2

05/03/2022

5:00pm

No Results

Brainerd

Brainerd H.S.

05/05/2022

4:30pm

No Results

Alexandria Area HS

Sauk Rapids-Rice High School - HS Softball Field 2

05/07/2022

9:00am

No Results

Hutchinson

Sauk Rapids - Bob Cross Field - Athletics

05/07/2022

9:00am

No Results

Maple Lake

Sauk Rapids - Bob Cross Field - Athletics

05/07/2022

9:00am

No Results

Marshall (Duluth)

Sauk Rapids - Bob Cross Field - Athletics

05/07/2022

9:00am

No Results

Monticello

Sauk Rapids - Bob Cross Field - Athletics

05/07/2022

9:00am

No Results

Proctor

Sauk Rapids - Bob Cross Field - Athletics

05/07/2022

9:00am

No Results

St. Cloud Crush

Sauk Rapids - Bob Cross Field - Athletics

05/07/2022

9:00am

No Results

Thief River Falls

Sauk Rapids - Bob Cross Field - Athletics

05/13/2022

4:30pm

No Results

Big Lake

Big Lake High School

05/14/2022

11:00am

No Results

Detroit Lakes

Snappy Park - Detroit Lakes

05/16/2022

4:00pm

No Results

St. Cloud Cathedral

Waite Park - Rivers Edge Park

05/17/2022

4:00pm

1 - 9

Rocori

Rocori High School

05/18/2022

1:00pm

No Results

St. Cloud Crush

Sauk Rapids-Rice High School - HS Softball Field 2

05/19/2022

4:00pm

No Results

Fergus Falls

Fergus Falls - DeLagoon Soccer Complex

05/24/2022

4:30pm

No Results

Willmar

Willmar High School

05/26/2022

6:00pm

No Results

TBD

Little Falls High School

05/31/2022

TBD

No Results

High Seed

High Seed

05/31/2022

TBD

No Results

TBD

High Seed

06/02/2022

TBD

No Results

High Seed

High Seed

06/02/2022

TBD

No Results

TBD

High Seed

06/03/2022

TBD

No Results

High Seed

High Seed

06/03/2022

TBD

No Results

TBD

High Seed

Number Name Position Year
1 GUNDERSON, ELLA IF/OF 12
3 MORTLAND, ISABELLE C/IF/OF 12
5 REITER, CHLOE OF 12
7 STORMS, KATELYN IF/OF 12
8 FERNHOLZ, MAGGIE IF/OF 12
9 GILBERTSON, CATHERINE OF 12
10 CRAFT, KENDAL IF/OF 11
11 ARNOLD, HAILEY C/OF 12
14 ARNDT, CAMPBELL P/IF/OF 10
15 MILLER, CORINA IF/P 12
19 BERGER, LILLI 1B/3B 12
19 FIERECK, MORGAN IF 12
22 WESTERGREN, ANNIE MAE P/IF 12